Acoustic Research
 

RAFKO Dystrybucja informuje o wprowadzeniu do wyłącznej dystrybucji w Polsce marki Acoustic Research. Firma o kilkudziesięcioletnich korzeniach w branży audio powraca z nowymi produktami skierowanymi do rynku mobilnego.

Słuchawki planarne AR-H1
AR-H1 to hiendowe słuchawki planarne o ciepłym, miękkim i niezwykle gładkim brzmieniu. Dzięki zastosowaniu planarnego przetwornika impedancja jest zawsze niezmienna - w całym paśmie przenoszenia. To minimalizuje straty energii i sprawia, że słuchawki pracują wydajnie w pełnym paśmie - szczególnie w najwyższym paśmie, gdzie w przypadku klasycznych przetworników dynamicznych impedancja rośnie co utrudnia skuteczne oddawanie dźwięku.


Otwarta obudowa pozwala na wielogodzinny odsłuch w komfortowych warunkach i znacząco podnosi przestrzenność brzmienia. Potężny, 86 milimetrowy przetwornik napędzany magnesami neodymowymi osiąga nietypowo wysoką dla słuchawek planarnych skuteczność na poziomie aż 100 decybeli.

Realne, zmierzone pasmo przenoszenia sięga aż 70.000Hz, zaś bas schodzi do 10hz, co jest wartością większą, niż potrzeba. A to wszystko przy impedancji 33 ohmy, która pozwala na swobodny odsłuch ze smartona lub lepiej - z firmowego odtwarzacza przenośnego.

Acoustic Research


Odtwarzacz przenośny M2
Acoustic Research M2 to urządzenie łączące w sobie wygodną dotykową obsługę oraz klasyczne audiofilskie podzespoły najlepszych dostawców na rynku audio. Odtwarzacz wykonany ze szkła, aluminium i miedzi skrywa w sobie klasyczny przetwornik DAC Burr-Brown PCM1794A z natywną obsługą plików DSD oraz DXD.

Za obsługę najbardziej wymagających słuchawek odpowiada klasyczny wzmacniacz w klasie A z napięciem wyjściowym aż 3.7V RMS, zaś natężenie dźwięku reguluje klasyczny analogowy potencjometr od Alpsa. Odtwarzacz operuje na klasycznej analogowej ścieżce sygnałowej w autorskiej technologii M-Class. Pojemność baterii sięga wyników najlepszych na rynku smartfonów i wynosi 4200mAh.

Nowoczesną funkcjonalność zapewnia 5-calowy wyświetlacz obsługiwany przez procesor Qualcomm Snapdragon. System operacyjny to klasyczny Android 4.3 zoptymalizowany pod kątem maksymalnej jakości dźwięku ale niepozbawiony najważniejszej funkcjonalności, czyli możliwości zainstalowania aplikacji takich jak Tidal czy Spotify. Ciekawostką jest obsługa masowych pamięci przez USB-OTG.

 

Najważniejsze cechy:
Wzmacniacz słuchawkowy w klasie A TI TPA6120A2 z napięciem wyjściowym 3.7V
Wzmacniacze operacyjne: Burr-Brown OPA2134
W pełni analogowa ścieżka sygnału w autorskiej technologii M-Class
Obudowa wykonana ze szkła, aluminium i miedzi
W pełni analogowy potencjometr ALPS
Oparty o Android z możliwościami instalowania aplikacji stron trzecich np Tidal, Spotify, Deezer, Qobuz

Acoustic Research

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony