Amerykański NuPrime w wyłącznej dystrybucji Rafko
 

RAFKO Dystrybucja, informuje, że od dnia 1 października 2017 roku zostało wyłącznym przedstawicielem amerykańskiej firmy NuPrime na terenie Polski. Trzonem produktowym marki są wzmacniacze i końcówki mocy klasy audiofilskiej w klasie D, przedwzmacniacze w klasie A wraz przetwornikami DAC oraz wzmacniaczami słuchawkowymi.

Założycielem NuPrime jest Jason Lim, współtwórca marki NuForce'a. NuPrime powstał na bazie odkupionego od NuForce działu projektującego urządzenia klasy hi-end (reszta NuForce'a trafiła do Optomy). Wraz z działem hi-endu Jasom przejął wszystkie prawa do dotychczas stworzonych przez NuForce'a technologii. Nowy zespół projektantów wsparty dotychczasowym know-how osiągnął natychmiastowe efekty.

Raptem rok po oficjalnym starcie, pierwsze produkty NuPrime zyskały wyróżnienia od najbardziej prestiżowych amerykańskich magazynów audiofilskich: The Absolute Sound oraz SoundStage! Network.
Dzisiaj NuPrime jest jednym z liderów w dziedzinie budowy obwodów impulsowych (przełączających), zaś jego urządzenia słyną ze znakomitego przetwarzania i wzmacniania sygnałów cyfrowych.

Amerykański NuPrime w wyłącznej dystrybucji Rafko


Wśród charakterystycznych cech urządzeń NuPrime należy wymienić:

  • sterowanie urządzeniami autorskim mikroprocesorem z retencją pamięci,
  • przetwarzanie cyfrowego sygnału przez programowalny chip FPGA SRC IC dla ultra niskich zniekształceń jitter
  • precyzyjny potencjometr drabinkowy o skoku 0.5dB z pamięcią poziomu głośności dla każdego źródła
  • obsługę formatów cyfrowych do 384kHz i DSD256, w tym obsługa ASIO 2.1
  • autorskie sterowniki USB DAC dla systemu Windows
  • hi-endowe układy ULCAM (Ultra-Linear Class A Module)
  • kondensatory w technologii Cross-Matrix Array zdolne do dostarczenia ekstremalnie wysokiego napięcia aby oddać nawet najmocniejsze uderzenia instrumentów perkusyjnych i zmiany dynamiki
  • technologie udoskonalonych końcówek mocy w klasie D przełączające się przy 600kHz (w przeciwieństwie do klasycznych, które przełączają się przy 300kHz)
  • antywibracyjne stopy izolujące autorskiej konstrukcji (zgłoszone do opatentowania)
  • unikalny design oparty o proste geometryczne formy i super niską obudowę, co w połączeniu z bardzo dobrym odprowadzaniem ciepła pozwala ustawić wzmacniacz nawet na niskich lub zabudowanych półkach

Amerykański NuPrime w wyłącznej dystrybucji Rafko

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony