Netflix z obsługą Dolby Atmos
 

 

Netflix zapowiada nadejście nowej ery brzmienia w streamingu filmów i seriali online: wsparcie Dolby Atmos, technologii dźwięku obiektowego dynamicznie przekazującej do głośników nieograniczoną liczbę ścieżek audio.

Jak działa Dolby Atmos? Przestrzeń odsłuchowa dzielona jest na obszary, w lokalizacji których można punktowo odtwarzać daną sekwencję. Dzięki łączeniu poszczególnych kanałów w czasie rzeczywistym, odtwarzanie ścieżki przy pomocy tej zaawansowanej technologii sprawia wrażenie, jakby dźwięk pochodził z konkretnego miejsca w przestrzeni. Tworzy to niezwykle realistyczne wrażenie obcowania z rzeczywistością przedstawianą w filmie.

Pierwszą produkcją, która wspierać będzie Dolby Atmos jest Okja, czyli film w reżyserii Bong Joon Ho, który zadebiutował podczas festiwalu w Cannes, a który jest już dostępny w wielu wersjach językowych na platformie Netflix. Twórcy aplikacji nie poprzestają jednak na jednym tytule: oficjalny plan sukcesywnego wprowadzenia kolejnych pozycji wspierających Dolby Atmos obejmuje takie pozycje jak: BLAME!, Death Note, Bright czy Wheelman. Co więcej, wiele z nich dostępnych będzie w wersji 4K z obsługą HDR, dzięki czemu nie tylko odsłuchowo, ale też wizualnie wprowadzeni zostaniemy w kolejny wymiar jakości filmów on-demand (na życzenie).

odtwarzacze sieciowe

Na dzień dzisiejszy, obsługa Dolby Atmos wspierana jest przez konsolę Xbox One oraz Xbox One S (po podpięciu do systemu kina domowego, telewizora , soundbaru lub słuchawek obsługujących Dolby Atmos), a także przez telewizory LG OLED z 2017 roku, bez potrzeby dołączania dodatkowych urządzeń. W planach Netflixa jest rozszerzenie funkcjonalności o kolejne urządzenia, dzięki czemu będzie ona bardziej dostępna dla szerszej grupy użytkowników.

Netflix z obsługą Dolby Atmos

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony