Tannoy Legacy Eaton
 

 

Eaton to nowe kolumny podstawkowe w linii Legacy, które dołączyły do oferty produktowej Tannoy. Powstały one w oparciu o studyjną serię Tannoy HPD, która święciła triumfy w latach 70.

Monitory wyposażone zostały w duży, 10-calowy przetwornik średnioniskoniskotonowy Dual Concentric z pulpy papierowej na materiałowym zawieszeniu oraz wysokotonowy Dual Concentric w postaci aluminiowo-magnezowej kopułki o średnicy 33mm. Moc ciągła kolumn wynosi 100W, ich czułość mierzona jest na 89dB, natomiast impedancja równa jest 8 Ohm. Regulowana zwrotnica podzielona na podzakresy pozwala precyzyjnie dopasować brzmienie kolumn do warunków akustycznych, jakie narzucane są przez pokój odsłuchowy.

Tannoy Legacy Eaton

 

Na przodzie obudowy umieszczony został podwójny port bass-reflex. Terminale głośnikowe WBT pozłacane są 24-karatowym złotem i umożliwiają podłączenie zarówno bi-wiring, jak i bi-amping. Dodatkowy, piąty zacisk pozwala zredukować interferencje częstotliwości radiowych (RF) i poprawić klarowność tonów średnich.

kolumny

Tannoy Eaton dostępne są w jednej, klasycznej wersji kolorystycznej: wykończone zostały naturalną okleiną orzechową. Obudowa wykonywana jest ręcznie z 19mm płyty MDF w Coatbridge w Szkocji. Monitory opierają się na 12mm gumowych nóżkach zapewniających odpowiednią stabilność na każdym podłożu.

Tannoy Legacy Eaton

 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony