Marantz SR5012
 

 

Opisywany już wcześniej amplituner kina domowego od Marantza nie jest jedyną nowością producenta z tej półki produktowej. Równolegle zaprezentowany został niższy, ale wcale niegorszy model o symbolach SR5012.

To 7.2-kanałowe urządzenie generuje moc 100W na kanał. W jego sercu znajduje się zaawansowany, 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy AKM. SR5012 obsługuje wysokiej jakości formaty dźwięku przestrzennego jak DTS:X, DTS Neural:X, Dolby TrueHD oraz Dolby Surround i Dolby Atmos. Co więcej, nowy amplituner od Marantza wspiera technologie Audyssey: MultEQ XT (umożliwiający prostą kalibrację systemu audio przez automatyczne pomiary pomieszczenia), Dynamic EQ oraz Dynamic Volume.

Marantz SR5012

Obsługiwane formaty muzyczne to między innymi DSD128, FLAC, ALAC oraz WAV. Amplituner w pełni wspiera rozdzielczość 4K, a ponadto oferuje możliwość upscalingu obrazu z SD oraz HD do UltraHD. Na jakość obrazu pozytywnie wpływa też obsługa HDR, Dolby Vision oraz HLG.

Tylny panel z pewnością zaspokoi wszelkie potrzeby. Umieszczony jest na nim bowiem komplet wejść i wyjść zarówno cyfrowych, jak i analogowych. Użytkownik może wybierać spośród wejść i wyjść HDMI (odpowiednio 7 i 2 złącza, w tym jedno z kanałem zwrotnym ARC), złącza Ethernet, pary wejść optycznych oraz koaksjalnych, trzech wejść oraz jedno wyjścia kompozytowego, dwóch wejść oraz jedno wyjścia komponentowego, 4 wejść 2xRCA oraz kompletu wejść RCA do zasilenia drugiej strefy. Dostępne jest również podwójne wyjście subwooferowe.

Łączność bezprzewodowa realizowana jest za pomocą wbudowanego modułu Bluetooth, AirPlay oraz Wi-Fi. Dzięki temu amplituner umożliwia wygodne korzystanie z usług serwisów strumieniujących jak Spotify, Tidal, Deezer czy Amazon Prime Music.

amplituner kina domowego

Dzięki obecności złącza HDMI obsługującego CEC (Consumer Electronics Control), amplituner może być obsługiwany za pomocą pilota do telewizora Smart TV. Możliwa jest też standardowa obsługa za pomocą dedykowanego pilota, dołączonego do zestawu.

Marantz SR5012

 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony