Yamaha R-N303D
 

 

R-N303D to nowy amplituner stereo Yamahy z wbudowanymi funkcjami sieciowymi oraz MusicCast – autorskim systemem producenta umożliwiającym stworzenie bezprzewodowej sieci multiroom na kształt DTS Play-Fi.

Urządzenie dysponuje mocą 140W na kanał (przy impedancji 8 Ohm), co pozwala napędzić nawet wymagające prądowo kolumny. Wysoka jakość dźwięku osiągana jest dzięki obecności wzmacniacza cyfrowo-analogowego Burr-Brown 24bit/192kHz, który umożliwia odtwarzanie plików w formatach AIFF/WAV/FLAC/Apple Lossless oraz DSD128. Czystość sygnału zapewniana jest przez rozdzielenie sekcji analogowej i cyfrowej do oddzielnych bloków.

Yamaha R-N303D

Tylny panel urządzenia umożliwia podłączenie źródeł cyfrowych w postaci wejścia optycznego i koaksjalnego, jak i analogowych (cztery wejścia i jedno wyjście liniowe 2xRCA), a także złącze Ethernet. W celach serwisowych, jak aktualizacja oprogramowania, tył urządzenia mieści również złącze micro USB. Na przodzie dodatkowo znajduje się wyjście słuchawkowe duży jack 6.3mm.

Funkcje sieciowe oferowane przez amplituner stereo to klasycznie już dobrodziejstwa Bluetooth, AirPlay oraz serwisów strumieniujących, a także radia DAB+. R-N303D wspiera MusicCast – autorski system Yamahy, dzięki któremu możliwa jest konfiguracja prostej sieci multiroom. Nie jest to jednak pionierski pomysł – znana jest bowiem technologia DTS Play-Fi, która – w przeciwieństwie do rozwiązania japońskiego producenta – umożliwia łączenie ze sobą produktów różnych marek (np. Definitive Technology, Polk Audio). Po konfiguracji amplitunera w systemie MusicCast można sterować nim z poziomu aplikacji dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS. Do zestawu dołączony jest również klasyczny pilot zdalnego sterowania.

amplituner stereo

Yamaha R-N303D

 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony