iFi Audio iOn
 

Niewielka rozmiarowo, ale potężna funkcjonalnościami i parametrami nowość od iFi Audio to przetwornik DAC z Bluetooth obsługującym kodeki aptX oraz AAC. Urządzenie dedykowane do domowych systemów kina domowego, telewizorów 4K, konsoli czy wyjść analogowych przy podłączeniu do aktywnych kolumn lub wzmacniaczy słuchawkowych.

Przetwornik cyfrowo analogowy wykorzystany do budowy iOne to Burr-Brown, zdolny obsługiwać pliki w natywnym formacie PCM do 384kHz oraz DSD256, a także pliki DXD do 384kHz. W urządzeniu zastosowany został system Global Master Timing, mający na celu eliminację zniekształceń jitter.

iFi Audio iOn

Złącza oddane do dyspozycji użytkownika to wyjście 2xRCA, wejście i wyjście SPDIF (realizowane za pomocą jednego, wielofunkcyjnego gniazda pełniącego rolę wejścia koncentrycznego, wejścia optycznego oraz wyjścia koncentrycznego), a także port USB 3.0, wstecznie kompatybilny ze specyfikacją USB 2.0. Odbiór sygnałów możliwy jest także w formie bezprzewodowej za sprawą wbudowanego modułu Bluetooth z kodekami AAC i aptX.

Urządzenie wykorzystuje technologię aktywnej redukcji szumów ANC (Active Noise Cancelling), eliminującą zniekształcenia powstałe przez źródło zasilania nawet 100 razy skuteczniej niż typowe filtry stosowane w podobnych produktach. Na wysoką jakość dźwięku wpływa też galwaniczna izolacja złącza S/PDIF i wykorzystanie technologii REclock oraz Regenerate.

Filtry cyfrowe zaimplementowane w iOne różnią się w zależności od formatów plików: w przypadku PCM istnieje możliwość wyboru między Measure a Listen w wersji cyfrowej, natomiast DSD: Measure i Listen jako filtr analogowy. Dla sygnałów DXD filtr jest ustalony domyślnie, bez możliwości ingerencji użytkownika.

iFi Audio iOnDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony