Definitive Technology, Polk Audio, Marantz i Denon ze wsparciem AirPlay 2
 

Zaledwie tydzień po konferencji Apple, podczas której przedstawiona została nowa wersja znanej już technologii przesyłu danych: AirPlay 2, pojawiają się pierwsze doniesienia o zgodności produktów wiodących marek z nową specyfikacją standardu. Tym razem głos zabiera Sound United.

Definitive Technology, Polk Audio, Marantz i Denon ze wsparciem AirPlay 2

Sound United to grupa, która skupia w sobie liderów rynku audio: ma pod swoimi skrzydłami marki takie jak Polk Audio, Definitive Technology, Marantz, Denon oraz Heos. Co nowy standard przesyłu danych wniesie do urządzeń tych producentów? AirPlay 2 to przede wszystkim wprowadzenie konfiguracji multiroom: głównym celem przy pracy nad protokołem była możliwość przesyłania muzyki z jednego urządzenia z systemem iOS do kilku sparowanych z nim produktów obsługujących najnowszą wersję opisywanej technologii. Obsługa odtwarzania ma odbywać się za pomocą wbudowanych w systemie iOS 11 kontrolerów bądź przy udziale dodatkowych aplikacji zapewnianych indywidualnie przez producentów.

Warto wspomnieć, że aktualizacja, dzięki której użytkownicy będą mogli skorzystać z najnowszej wersji standardu dostępna będzie na telefonach iPhone od 5SE w górę, tabletach iPad mini 2 i nowszych oraz na odtwarzaczu iPod touch szóstej generacji.

multiroom

Inni producenci, którzy potwierdzili już wsparcie AirPlay 2 to między innymi Bose, McIntosh, Bang&Olufsen czy Dynaudio, a także Beats – marka słuchawek i głośników przenośnych należąca do Apple.

 

Produkty Definitive Technology w sklep.RMS.pl

Produkty Polk Audio w sklep.RMS.pl

Produkty Marantz w sklep.RMS.pl

Produkty Denon w sklep.RMS.pl

Definitive Technology, Polk Audio, Marantz i Denon ze wsparciem AirPlay 2Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony