Pioneer N-70AE
 

 

N-70AE to jeden z dwóch nowych odtwarzaczy sieciowych Pioneera zaprojektowanych z myślą o odsłuchu najwyższej jakości plików Hi-Res i wykorzystaniu pełnego przekroju funkcjonalności oferowanego przez funkcje sieciowe.

Podwójny przetwornik DAC wykorzystany przy budowie urządzenia to SABRE32 ES 90162A. Producent wyposażył odtwarzacz w filtry cyfrowe o trzech możliwych do wyboru opcjach: sharp, slow oraz short. Aby zminimalizować ilość zniekształceń, dwa transformatory wykorzystane do budowy urządzenia umieszczone zostały w oddzielnych obudowach. N-70AE odtworzy (również w trybie Gapless) pliki zapisane w formacie WAV, FLAC, AIFF oraz ALAC, o rozdzielczości do 24bit/192kHz (z możliwością upsamplingu do 384kHz), a także DSD 256. USB DAC daje użytkownikom jeszcze więcej możliwości: pozwala bowiem na odsłuch formatów wielokanałowych 32bit/384kHz, w tym wspominane już DSD256.

Pioneer N-70AE

Funkcje sieciowe mogą być realizowane przez wbudowany moduł Wi-Fi, AirPlay oraz złącze Ethernet. Dzięki możliwości podłączenia do Internetu urządzenie z łatwością obsłuży serwisy strumieniujące jak Spotify, Tidal czy Deezer, a także odtworzy wszelkie stacje radia internetowego (TuneIn). Co więcej, producent chwali się również wbudowanym modułem Chromecast.

Przedni panel wyróżnia się obecnością 3.5-calowego, kolorowego wyświetlacza LCD, pozwalającego na podgląd informacji o aktualnie odtwarzanej muzyce. Zostało na nim umieszczone również złącze USB i wyjście słuchawkowe 6.3mm.

Złącza dostępne na tylnej części obudowy to komplet wejść i wyjść cyfrowych (optyczne i koaksjalne), wyjście analogowe 2x XLR, a także wejście Ethernet oraz USB DAC i USB A, do którego podłączyć można zewnętrzny dysk HDD bez konieczności instalacji.

Pioneer N-70AE

Obudowa N-70AE wykonana została z aluminium w dwóch wersjach kolorystycznych: klasycznej czerni oraz srebrze. Obsługa urządzenia realizowana jest przy pomocy dołączonego do zestawu pilota lub prostej aplikacji sterującej dostępnej na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

Pioneer N-70AE

strumieniowe

 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony