cena od 1799.00 zł.
PORÓWNAJ PRODUKTY WYBIERZ MĄDRZE >
 

Japoński producent sprzętu audio-video zaprezentował nowym amplituner kina domowego z Dolby Atmos i DTS:X. Ponadto, wyróżnia sie on także szerokimi możliwościami dekodowania obrazu.VSX-932 to ewenement na rynku amplitunerów, ponieważ Pioneer postawił na ograniczanie funkcjonalności, na czym jak można podejrzewać znacząco zyska jakość dźwięku nowego modelu.VSX-932 to maszynka do kina domowego nie obciążona funkcjami, które w większości przypadków nie są używane, a negatywnie wpływają na jakość dźwięku. Wynika to zarówno z powodu zwiększonego zapotrzebowania sekcji cyfrowej na energię, jak i generowania przez nią większą ilość szumów i zniekształceń, które negatywnie wpływają na pracę sekcji analogowej (końcówek mocy). Ograniczenie ilości mało używanych funkcji oznacza ograniczenie ilości dodatkowych modułów i układów scalowych.

O tym, że VSX-932 jest sprzętem typowo kinowym świadczy nie tylko czysta 7 kanałowa sekcja audio, która realizuje wyłącznie funkcje kinowe w pierwszej strefie (w tym Dolby Atmos i DTS:X). 

amplituner kina domowego

Nowy amplituner Pioneera posiada wszystkie najnowsze układy dekodujące obraz w najwyższej jakości reżyserskiej, czyli HDR10 oraz rozszerzone HDR10 Dolby Vision. W przypadku ostatniego kodowania realizator obrazu filmowego może korygować oświetlenie i kolory dosłownie, w każdej klatce obrazu.

Amplituner dysponuje słuszną mocą 85W przy 8 ohmach i 130W przy 6 ohmach i bez problemu obsługuje kolumny w zakresie od 4 do 16 ohmów. Aby dźwięk kinowy był najwyższej próby Pioneer skupił się na rozwinięciu sekcji DSP opartej o czterordzeniowy procesor Cirrus Logic. Efekt to 12 zaawansowanych trybów odsłuchowych. Więcej niż w jakimkolwiek innym amplitunerze w tym segmencie cenowym.

Kalibracja systemu kina domowego odbywa się jak zwykle za pomocą MCACC, ale został on dozbrojony w nową funkcjonalność o nazwie Reflex Optimizer. Służy on do kalibracji wyłącznie pod kątem używania Dolby Atmos lub DTS:X. Wszystko to w celu jak najlepszego projektowania w pełni trójwymiarowego dźwięku kinowego.

Naturalnie VSX-932 oferuje najważniejsze funkcje sieciowe, włączając Wi-Fi oraz Bluetooth służące do przesyłania plików stratnych oraz beztratnych, a nawet DSD (w tym ostatnim wypadku wyłącznie po łączu ethernet).

 Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony