Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Kino domowe ranking - głośniki/kolumny do kina domowego

Drukuj PDF
+ 10
+ 1
Ranking najpopularniejszych i najlepszych zestawów kolumn/głośników do budowy kina domowego klasy hi-fi.

 

Kino domowe ranking - głośniki/kolumny do kina domowego

Autor: Redakcja RMS.pl

 

Wstęp.

W porozumieniu z działem handlowym sklepu RMS.pl Redakcja portalu informacyjnego przygotowała najpopularniejsze i najlepsze wybory zestawów kolumn do kina domowego. Poniższy wybór to efekt wieloletnich doświadczeń sprzedażowych oraz instalacyjnych, popartych informacjami zwrotnymi od usatysfakcjonowanych klientów.

 

Zestawy w kwocie do 4 000 zł:

Melodika BL 420S

1) Melodika BL 420S – 4 185,00 zł

System kina domowego oparty na znakomitych podłogówkach BL40, znanych dawniej jako Roth OLi 40 uzupełniony o kolumnę centralną BLC 20 oraz nowość - bipolarne surroundy BLS20. Dzięki wysokiej skuteczności sprawdzą się nawet z prostymi amplitunerami kina domowego.


Przewaga zestawu Melodiki wynika między innymi z zastosowania kolumn BLS20 - jedyne w tej cenie w technologii bipolarnego rozpraszania dźwięku. Zapewnia to nieporównywalnie lepszą jakość pola dźwiękowego surround, które to jest fundamentem dźwięku w każdym kinie domowym.


Indiana Line Nota 555

 

2) Indiana Line 5.0 Nota 555 – 2 399,00 zł

Zestaw włoskiego producenta, mimo niewielkich rozmiarów, charakteryzuje się niezwykłym potencjałem w niskich częstotliwościach. Oczywiście nie jest to bas wylewający się na słuchacza, lecz konturowy i punktowy. Uwydatnia się również wówczas gdy ma on być faktycznie słyszalny – nie zauważymy w tym zestawieniu niekontrolowanego, ciągłego dudnienia.

Dodatkowym atutem jest wyjątkowa detaliczność oraz bardzo klarowne wysokie rejestry. Zestaw bazujący na kolumnach podłogowych Indiana Line Nota 550 na froncie brzmi bardzo dobrze i wyprzedza jakąkolwiek konkurencję w opisywanym segmencie cenowym.

 

 

Klipsch F20


 

3) Klipsch F20 (F20 C10 B20) – 3499,00 zł

Unikalne pod względem wzornictwa jak i brzmienia kolumny z tendencją do uwidaczniania niskich rejestrów, lecz jednocześnie z bardzo wyraźną średnicą. Jedynie wysokie rejestry nie należą do najsilniejszych stron omawianego kompletu, aczkolwiek nie zmniejsza to liczby fanów tego produktu.

 

 

 

Melodika kino domowe

 

 4) Melodika BL310 (BL30, BLC20, BL10)
– 2 895,00 zł

Super kompaktowe kino domowe z popisowym produktem Melodika BL30, kolumnami frontowymi, które zajmują raptem 20x25cm kwadratowego powierzchni podłogi. Przy czym grają pełnym basem do 45Hz, co jest wynikiem na poziomie kolumn dwukrotnie droższych. Dodajmy do tego potężny głośnik centralny, który przetwarza wokale, a więc esencję kina domowego i kolumny surround z uchwytami do powieszenia w komplecie. Do tego firmowe kable Melodika z dodatkową żyłą basową i mamy zestaw kina, którego praktycznie nie widać - a za to jak słychać!

 

 

 

Jamo S626 HCS kino domowe


 


5) Jamo S626 HCS3
– 1 999,00 zł

Nowe wydanie nieśmiertelnego zestawu duńskiej marki często wymieniany jest w rozmaitych rankingach omawianego segmentu cenowego – stąd też często jest polecany na forach internetowych. Świetne wykonanie, niezła jakość dźwięku, monumentalny wygląd to cechy, dzięki którym Jamo niezmiennie od kilku dobrych lat kusi potencjalnych klientów, którzy często nie oczekują bardzo wysokiej klasy jakości Hi-Fi.

 

6. Taga TAV-606 v.3 - 1 299,00zł

TAV-606 v.3 to najtańsze kino domowe, na które warto zwrócić swoją uwagę, przy mocno ograniczonym budżecie. Jako pierwszy zestaw kina domowego zaskoczą potężnymi rozmiarami swoich membran wykonanych z klasycznego materiału papierowego. Wysokotonowiec został wykonany z jedwabiu co obiecuje łagodne pełne brzmienie. Przedni bas refleks kolumn frontowych pozwoli łatwiej ustawić je w pomieszczeniu,

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zestawy do kwoty około 7 000 zł

Definitive Technology BP61) Definitive Technology 5.0 (BP6, CS-8040HD, ProMonitor 800) – 7 080,00 zł

Unikalna konstrukcja kolumn frontowych – bipolar, oraz kolumny centralnej (i surroundów) z pasywną membraną basową, gwarantuje najwyższą jakość w kinie domowy oraz w torze stereo. Wyjątkowo głęboki i precyzyjny bas oraz znacznie szersza scena dzięki większej liczbie odbić dźwięku generowana przez system bipolarny w kolumnach BP6 to gwarancja udanego seansu filmowego. Zestaw Definitive generuje niepowtarzalną jakość dźwięku, która zadowoli w równym stopniu kinomana jak i audiofila.

 

 

 

 

Cabasse Tobago kino domowe

 

 


2) Cabasse Tobago+Socoa+Antigua Zestaw kina domowego 5.0

7 469,00 zł

Francuski Cabasse od lat prezentuję wysoką klasę w tym segmencie cenowym. Wizualnie eleganckie konstrukcje potrafią przysporzyć o ogromne zaskoczenie nawet najwytrawniejszych kinomaniaków oraz fanów stereo. Tobago charakteryzują się ciepłym i precyzyjnym basem. Set spisuje się genialnie przy koncertach jazzowych, lecz również nie brak mu pazura by zagwarantować wrażenia na wysokim poziomie przy seansie kinowym.

 

 

 

Monitor Audio BX kino domowe

 

 

3) Monitor Audio Bronze BX 5.1 (BX5+BX1+BX Centre+BXW10)

– 7 319,00 zł

Zestaw znany praktycznie każdemu potencjalnemu nabywcy kompletu kolumn w omawianym przedziale cenowym. Seria BX charakteryzuje się tym, iż gra zaznaczonymi skrajami pasma co kusi wielu klientów. Głęboko schodzące niskie rejestry zachwycają podczas seansu kinowego. Kolumny frontowe BX5 nie nagłośnią bardzo dużych pomieszczeń, ale w mniejszych pomieszczeniach są dobrym wyborem w tej cenie.

 

 

Focal Chorus 700 kino domowe

 

 

4) Focal Chorus 700 (Chorus 716, Chorus 705, Chorus CC700) Zestaw kolumn kina domowego 5.0

– 8 150,00 zł

Kolejne francuskie kolumny w rankingu potwierdzają duży potencjał tego kraju w branży audio hi-fi. Focal'e posiadają bardzo wyraziste wysokie rejestry i niesamowitą detaliczność w średnicy stąd często porywają osoby preferujące mocniejsze brzmienie. W szczególności dobrze spisują się z elektroniką Marantz.

 

 

 

 

Zestawy powyżej 10 000 zł

Definitive Technology Mythos STS1) Definitive Technology Mythos System STS Zestaw kolumn kina domowego 5.0

– 19 375,00 zł

Lider rozwiązań do kina domowego, Definitive Technology po raz kolejny pojawia się w rankingu, tym razem w najwyższym segmencie cenowym. Mythos STS to zestaw nawet nie potrzebuje odrębnego subwoofera. Dwie przednie kolumny posiadają aktywną sekcję niskotonową co sprawia, że mamy do czynienia z systemem 5.2. Efektowe kolumny dipolowe zapewniają znacznie lepszy efekt surround. Całość uzupełnia kolumna centralna posiadająca pasywną membranę basową, która wzmacnia generowane wokale. DefTech to świetna oferta dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się dźwiękiem na najwyższym poziomie.

 

 

Paradigm Studio 100 kino domowe

 

 

2) Zestaw kina Paradigm Studio 5.0 (100 v.5+20 v.5+CC-690 v.5) – 20 297,00 zł

Jak widać producenci zza oceanu znają się na rzeczy, gdy chodzi o produkcję klasowych kompletów kina domowego. W obu przypadkach zadowolą także osoby wymagające pod względem toru stereo. Seria Studio prezentuje wyjątkową precyzję i bas.

 

 

 

Monitor Audio Silver

 


3) Monitor Audio Silver (Silver 8+Silver FX +Silver Centre+Silver W-12) 5.1
– 15 860,00 zł

Niezwykle popularny zestaw, który zdobył popularność dzięki dobremu brzmieniu. Seria Silver bazuje na mocnej stopie basowej i jasnej górze. W torze stereo kolumny mają tendencję do grania skrajami pasma. Na pochwałę zasługuje idealna stolarka. Każdy pojedynczy element zestawu kolumn prezentuje się jak piękny mebel.

 

 


JBL LS kino domowe


4) JBL LS 5.0 (JBL LS 80, JBL LS 40, JBL LS Center)
– 16 995,00 zł

Dynamiczne, potężne granie – tak można określić zestaw JBL. Przypomina nagłośnienie z sali kinowej. Bardzo bogate niskie rejestry i wyjątkowo duża ilość słyszalnych niuansów w średnich rejestrach. Jednakże z drugiej strony kolumny frontowe potrafią zagrać bardzo subtelnie i delikatnie co czynie je wyśmienitym produktem również do odsłuchów stereo. Warto jednak pamiętać, że JBL potrzebuje potężnego wzmacniacza aby pokazać pełnię możliwości.

 

 

Definitive Technology BP-8040ST System

 

 

 

 

5) Definitive Technology BP-8040ST SYSTEM – 12 690,00 zł

Bipolarny system kina domowego oparty na półaktywnych frontach BP-8040 z wbudowanymi subwooferami i membranami pasywnymi - w każdej kolumnie po jednym. W efekcie czego, dysponujemy systemem 5.2, podczas, gdy miejsce w pomieszczeniu tracimy na 5 kolumn - bez problematycznego w ustawieniu subwoofera. Ponadto kolumny frontowe wyposażono w pełny system bipolarny oparty na opatentowanej technologii Definitive Technology. Efekt to ultra-przestrzenne granie oraz wyróżnienie od magazynu The Absolute Sound. Wyższy model BP-8060ST został wybrany najlepszą kolumną do stereo w przedziale cenowym 2000-3000 USD.

 

 

6.) Sonus Faber Venere (Venere 2.5, Venere 1.5, Venere Center) - 17 360,00 zł Sonus Faber Venere
Włoskie kino domowe o niepowtarzalnym designie i genialnym brzmieniu. Sonus Faber to nie bez powodu jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek w audiofilskim świecie - łączy w sobie najlepsze wykończenie, naturalne, bogate w barwy brzmienie i poczucie obcowania już nie z technologią a sztuką. Każdy obejrzany film, a w szczególności koncert nabierze zupełnie nowego wymiaru. Dostępne nie tylko w czerni, ale także w modnej bieli.   Tagi

Tematy pokrewne :

» JBL Cinema Base

Na rynku telewizorów przybywa pozycji wielkogabarytowych. Trudno znaleźć systemy głośnikowe, które obok takich kolosów nie wyglądałyby nienaturalnie....

» John Legend - ambasador marki Definitive Technology - w Polsce!

W najbliższy piątek, 24 października, na warszawskim Torwarze zagra John Legend - amerykański aktor, muzyk, dziewięciokrotny zdobywca nagród...

» Indiana Line Zero

Włoski producent kolumn marki premium wzbogacił swoją ofertę o nowy model kolumn podstawkowych. Jako pierwszy serwis w Polsce mamy przyjemność...

» Definitive Technology BP6 - test, recenzja, opinia

Definitive Technology BP, seria kolumn bipolarnych (promieniujących zarówno z tyłu, jak i z przodu w tej samej fazie), to nietypowe konstrukcje o...

» Definitive Technology Studio Monitor 65 - test, recenzja, opinia

Definitive Technology Studio Monitor 65, jedne z najlepszych kolumn podstawkowych dostępnych na rynku w swojej cenie, zebrały kolejną pozytywną...

» Definitive Technology Wireless

Definitive Technology, największy amerykański producent kolumn klasy premium hi-fi wprowadza do sprzedaży całkowicie nową serię bezprzewodowych urządzeń...

Komentarze  

 
0 #1 Daniel 2013-04-02 18:15
tylko nie Jamo !!!
Cytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież