Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Kino domowe ranking - głośniki/kolumny do kina domowego

Drukuj PDF
+ 17
+ 1
Ranking najpopularniejszych i najlepszych zestawów kolumn/głośników do budowy kina domowego klasy hi-fi.

 

Kino domowe ranking - głośniki/kolumny do kina domowego

Autor: Redakcja RMS.pl

 

Wstęp.

W porozumieniu z działem handlowym sklepu RMS.pl Redakcja portalu informacyjnego przygotowała najpopularniejsze i najlepsze wybory zestawów kolumn do kina domowego. Poniższy wybór to efekt wieloletnich doświadczeń sprzedażowych oraz instalacyjnych, popartych informacjami zwrotnymi od usatysfakcjonowanych klientów.

 

Zestawy w kwocie do 2 500 zł:

1. Polk Audio TL1600 Blackstone - 2,499,00 zł

Polk to gigant amerykańskiego rynku - posiada tam blisko 1/4 całego rynku, co stawia go na pozycji numer 1. Nie bez powodu, małe kina od Polka biją rekordy popularności ze względu na połączenie znakomitej jakości dźwięku, świetnego wykonania, oraz małych wymiarów. W pomieszczeniu do 20 metrów kwadratowych TL1600 sprawdzi się rewelacyjnie - zarówno w kinie domowym, jak i w muzyce. System jest godny polecenia nie tylko z powodu świetnych satelit ale także z powodu znakomitej centralki i bardzo mocnego, porządnego subwoofera. A jak wiadomo, głośnik centralny i subwoofer to podstawa każdego kina domowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Polk Audio TL250 BLACKSTONE - 2199,00 zł 

TL250 to starszy brat modelu TL150. Wyposażony w przewymiarowane kolumny o większych przetwornikach pozwoli skutecznie nagłośnić nawet 30 metrów kwadratowych. W całości podwieszany na ścianach system pozwala na bardzo wygodne zagospodarowanie przestrzeni życiowej w każdym salonie. Jego skuteczność możemy z powodzeniem przyrównać do tanich zestawów podłogowych. To wszystko dzięki sprytnym patentom Polk Audio, które operują odpowiednimi wygłuszeniami i kształtem obudowy oraz unikalnym technologiom budowy przetworników, które pracują na tzw "głębokim wychyle", co pozwala im generować ciśnienie zbliżone do dużo większych przetworników. Także tutaj zalecamy dokupienie subwoofera Polk w celu uzyskania końcowego rezultatu. Dostępne w bieli lub w czerni.

 

 

 

3. M-Audio HCS-9950 - 1 399,00 zł

M-Audio to niemiecki producent budżetowych kin domowych, który do perfekcji opanował trudną sztukę godzenia zadowalającej jakości przy niskiej cenie. Wielką zaletą kolumn z systemu HCS-9950 jest łagodnie brzmiący głośnik wysokotonowy, który jednocześnie zachowuje wysoki, jak na swoją cenę, poziom selektywności. Dodajmy do tego przedni bas refleks, który pozwala na ustawienie kina domowego nawet w trudnych akustycznie pomieszczeniach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jamo S626 HCS kino domowe

 


4) Jamo S626 HCS3
– 1 999,00 zł

Nowe wydanie nieśmiertelnego zestawu duńskiej marki często wymieniany jest w rozmaitych rankingach omawianego segmentu cenowego – stąd też często jest polecany na forach internetowych. Świetne wykonanie, niezła jakość dźwięku, monumentalny wygląd to cechy, dzięki którym Jamo niezmiennie od kilku dobrych lat kusi potencjalnych klientów, którzy często nie oczekują bardzo wysokiej klasy jakości Hi-Fi.

 

 

 

 

 

Zestawy w kwocie do 4 000 zł:

Melodika BL 420S

1) Melodika BL 420S – 4 185,00 zł

System kina domowego oparty na znakomitych podłogówkach BL40 MKII, uzupełniony o kolumnę centralną BLC 20 oraz nowość - bipolarne surroundy BLS20. Dzięki wysokiej skuteczności sprawdzą się nawet z prostymi amplitunerami kina domowego.


Przewaga zestawu Melodiki wynika między innymi z zastosowania kolumn BLS20 - jedyne w tej cenie w technologii bipolarnego rozpraszania dźwięku. Zapewnia to nieporównywalnie lepszą jakość pola dźwiękowego surround, które to jest fundamentem dźwięku w każdym kinie domowym.


Indiana Line Nota 555

 

2) Indiana Line 5.0 Nota 555 – 2 399,00 zł

Zestaw włoskiego producenta, mimo niewielkich rozmiarów, charakteryzuje się niezwykłym potencjałem w niskich częstotliwościach. Oczywiście nie jest to bas wylewający się na słuchacza, lecz konturowy i punktowy. Uwydatnia się również wówczas gdy ma on być faktycznie słyszalny – nie zauważymy w tym zestawieniu niekontrolowanego, ciągłego dudnienia.

Dodatkowym atutem jest wyjątkowa detaliczność oraz bardzo klarowne wysokie rejestry. Zestaw bazujący na kolumnach podłogowych Indiana Line Nota 550 na froncie brzmi bardzo dobrze i wyprzedza jakąkolwiek konkurencję w opisywanym segmencie cenowym.

 

 

Monitor Audio MR


 

3) Monitor Audio MR (MR4+MR2+MR Center) – 3270,00 zł

Monitor Audio to jedne z najlepszych kolumn dla początkujących audiofilów i melomanów - grają przyjaźnie, mocno, ich dźwięk łatwo wpada w ucho. Seria MR dodatkowo oferuje bardzo dobrą jakość wykonania, i mocny bas, który według pomiarów sięga aż 33Hz, co pozwala pokusić się o kino domowe bez subwoofera. Przynajmniej na początek.

 

 

 

Melodika kino domowe

 

 


4) Melodika BL310 (BL30, BLC20, BL10) – 2 895,00 zł

Super kompaktowe kino domowe z popisowym produktem Melodika BL30, kolumnami frontowymi, które zajmują raptem 20x25cm kwadratowego powierzchni podłogi. Przy czym grają pełnym basem do 45Hz, co jest wynikiem na poziomie kolumn dwukrotnie droższych. Dodajmy do tego potężny głośnik centralny, który przetwarza wokale, a więc esencję kina domowego i kolumny surround z uchwytami do powieszenia w komplecie. Do tego firmowe kable Melodika z dodatkową żyłą basową i mamy zestaw kina, którego praktycznie nie widać - a za to jak słychać!

 

 

 

 

 

 

Zestawy do kwoty około 5000-6000zł

1) Polk Audio TSx 330HC 5.0 - 5 385, 00 zł

Potężny zestaw kolumn, którego potęga ciśnienia akustycznego połączona z ciepłym, klarownym i łagodnym dźwiękiem powali na kolana miłośników efektów kina domowego, jak i muzyki stereo. O tym, że Polk Audio rozumie jak działa kino domowe świadczą rozmiary głośników oraz budowa kolumny centralnej. Dwa potężne przetworniki, każdy po 16.5cm to liczba i rozmiar jakie zazwyczaj widzimy w kolumnach podłogowych! Praktycznie każdy inny producent w tej cenie oferuje w kolumnie centralnej mniejszy zestaw głośników 2x13cm lub gorzej. Polk Audio nie jest skłonny do takich oszczędności. Kina domowe na tak dużych centralkach kosztują zazwyczaj 8000zł. Polk Audio TSx 330HZ 5.0 to okazja jedyna w swoim rodzaju. W dodatku sprawdzona przez miliony klientów w USA.


2) Definitive Technology ProCinema 800 – 5 780,00 zł

Najlepszy i największy producent kin domowych klasy premium w USA oferuje znakomite systemy satelitarne oparte o przetworniki znane z topowej serii Mythos, której jedna kolumna kosztuje tyle ile cały zestaw ProCinema. To się nazywa okazja - tak też prezentuje się na żywo system kina domowego ProCinema - i dokładnie tak gra. ProCinema 800 to system "środkowy" - DT oferuje tańszy ProCinema 600 za mniej niż 4.000zł dedykowany do pomieszczeń do 20m kw oraz ProCinema 1000 do pomieszczeń powyżej 30m kw. ProCinema to synonim high tech wśród kin domowych na całym świecie - nigdzie indziej powiedzenie "podaruj sobie odrobinę luksusu" nie pasuje bardziej niż tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zestawy do kwoty około 7 000 zł

 

Definitive Technology BP61) Definitive Technology 5.0 (BP6, CS-9040HD, ProMonitor 800)

– 7 080,00 zł

Unikalna konstrukcja kolumn frontowych – bipolar, oraz kolumny centralnej (i surroundów) z pasywną membraną basową, gwarantuje najwyższą jakość w kinie domowy oraz w torze stereo. Wyjątkowo głęboki i precyzyjny bas oraz znacznie szersza scena dzięki większej liczbie odbić dźwięku generowana przez system bipolarny w kolumnach BP6 to gwarancja udanego seansu filmowego. Zestaw Definitive generuje niepowtarzalną jakość dźwięku, która zadowoli w równym stopniu kinomana jak i audiofila.

 

 

 

 

Polk Audio kino domowe

 

 

2) Polk Audio RTi A7HC (A7 HC) 5.0 System Zestaw Kina Domowego: RTi A7 + CSi A4 + RTi A1 8 193,00 zł

Amerykański Polk Audio to król w kategorii wielkości kolumn w stosunku do ceny, a więc i siły natężenia dźwięku w stosunku do gotówki, jaką firma domaga się za swoje produkty. Przykład to kino domowe oparte o potężne fronty RTi A7 pokryte siedmioma warstwami giętego laminatu wykończonego naturalnym fornirem w kolorze wiśni lub czarnego lakierowanego dębu. Do tego potrójny bas refleks, dwa potężne 18 centymetrowe basowe przetworniki oraz jeden 16.5-centymetrowy dedykowany wyłącznie do średnich tonów.

 

 

 

Polk Audio Signature kino domowe

 

 

3) Polk Audio Signature S5535HCS

– 7 085,00 zł

Seria Signature to jedna z największych linii kolumn dostępnych na rynku. Składa się aż z trzech kolumn podłogowych, dwóch rodzajów monitorów oraz kolumn surround do kina domowego. Dwa zupełnie odmienne sposoby podejścia do budowy kolumny centralnej to droga absolutnie unikalna na skalę światową - wszystko to w celu jak najlepszego dostosowania produktów Polk do funkcjonalnych potrzeb domu.

 

Klipsch Reference Premium kino domowe

 

 

4) Klipsch Reference Premiere (RP-250F, RP-160M, RP-250C) Zestaw kolumn kina domowego 5.0

– 7 700,00 zł

Jedna z wysokich serii amerykańskiego Klipscha, potwierdzająca duży potencjał marki w branży audio hi-fi. Focal'e posiadają bardzo wyraziste wysokie rejestry i niesamowitą detaliczność w średnicy stąd często porywają osoby preferujące mocniejsze brzmienie. Niezwykle efektowne w kinie domowym.

 

 

 

 

Zestawy powyżej 10 000 zł

Dolby Atmos Definitive Technology

1) Definitive Technology BP9060 HCS Atmos (BP9060HCS Atmos) Zestaw kolumn do kina domowego 5.2.2 BP9060 + SR9040 + CS9060 + A90

22 980,00 zł

Lider rozwiązań do kina domowego, Definitive Technology po raz kolejny pojawia się w rankingu, tym razem w najwyższym segmencie cenowym. Kolumny frontowe BP-9060 oraz kolumna centralna CS-9060 to urządzenia półaktywne, z wbudowanymi subwooferami, a to oznacza że jest to jedyny na rynku pełnoprawny system kina domowego, który nie potrzebuje odrębnego subwoofera. Tylne dipolowe kolumny efektowe zapewniają znacznie lepszy efekt surround, zaś przednie nakładki na kolumny frontowe . DefTech to świetna oferta dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się dźwiękiem na najwyższym poziomie.

 

 

Definitive Technology Mythos XTR-50

 

 

2) Definitive Technology Mythos XTR-50 (XTR50) System Zestaw kolumn kina domowego 5.1

– 17 570,00 zł

Superpłaskie kolumny (grubość poniżej 4cm)  do kina domowego, które posiadają na pokładzie unikalne, opatentowane przetworniki XTDD. Głośniki z serii XTR zdobyły wszystkie najważniejsze światowe wyróżnienia dla produktu, w którym każdy zaimplementowany gram najnowocześniejszej technologii faktycznie poprawia brzmienie. Efekt to naścienne kolumny, które po skompletowaniu z mocnym subwooferem pozwalają na zastąpienie pełnoprawnego zestawu kina domowego opartego o klasyczne kolumny podłogowe. To nie żart, niecodzienna cena serii XTR niesie absolutnie niecodzienne możliwości, niedostępne u żadnego innego producenta.

 

 

 

Monitor Audio Silver

 


3) Monitor Audio Silver (Silver 8+Silver FX +Silver Centre+Silver W-12) 5.1
– 15 860,00 zł

Niezwykle popularny zestaw, który zdobył popularność dzięki dobremu brzmieniu. Seria Silver bazuje na mocnej stopie basowej i jasnej górze. W torze stereo kolumny mają tendencję do grania skrajami pasma. Na pochwałę zasługuje idealna stolarka. Każdy pojedynczy element zestawu kolumn prezentuje się jak piękny mebel.

 

 

KEF R kino domowe


4) KEF R500 5.0 HCS System
– 16 995,00 zł

KEF to najbardziej znany brytyjski producent kolumn i jeden z najlepiej rozpoznawalnych wśród znawców branży. Kolumny KEF świetnie sprawdzają się przy odsłuchu muzyki, stąd system R500 genialnie sprawdzi się w odsłuchu koncertów w pomieszczeniu do 25 metrów kwadratowych, zaś po dokupieniu subwoofera może pełnić rolę hi-endowego kina domowego.

 

 

Definitive Technology BP-9040

 

 

 

 

5) Definitive Technology BP9040 HCS (BP9040HCS) Zestaw kolumn do kina domowego 5.2 BP9040 + SR9040 + CS9040 – 15 985,00 zł

Bipolarny system kina domowego oparty na półaktywnych frontach BP-9040 z wbudowanymi subwooferami i membranami pasywnymi - w każdej kolumnie po jednym. W efekcie czego, dysponujemy systemem 5.2, podczas, gdy miejsce w pomieszczeniu tracimy na 5 kolumn - bez problematycznego w ustawieniu subwoofera. Ponadto kolumny frontowe wyposażono w pełny system bipolarny oparty na opatentowanej technologii Definitive Technology.

 

 

 

6) Polk Audio LSiM 705HCSub – 30 980,00 zł 

Zestaw skierowany do smakoszy nie tylko dźwięku, ale także wyglądu kolumn. Jeśli szukasz kolumn, które powinny prezentować jak wysokiej klasy mebel, to seria LSiM jest skierowana właśnie do Ciebie. Kolumny obłożone naturalnym
drewnem w kolorze wiśni lub mahoniu z głośnikami stworzonymi od początku do końca tylko do tej serii. Do tego dedykowany cokół z  podwójnym zaawansowanym systemem wentylacji obudowy.  Seria LSiM wyróżnia się przede wszystkim niezwykłą spójnością i detalicznością wysokich tonów, co zawdzięcza opatentowanemu systemowi głośników "Dynamic Sonic Engine". W komplecie znajduje się także firmowy subwoofer o potężnej mocy 1200W RMS oraz szczytowej mocy 2400W! Potężnymi muskułami zarządza inteligentny system equalizujący, który posiada gotowe programy pozwalające szybko i sprawnie ustawić subwoofer w dowolnym miejscu pomieszczenia.

 

 

 

7) Polk Audio RTi A9HCSub – 14 234,00 zł

Zestaw dedykowany do największych metrażowo pomieszczeń od 30 do 60 metrów kwadratowych, a nawet więcej. Taka skala dźwięku możliwa jest dzięki zastosowaniu topowych kolumn frontowych z serii RTi. Model A9 to gigantycznie kolumny o wysokości 124 centymetrów i wadze 37 kilogramów wyposażone w aż 6 przetworników, w tym 3 niskotonowe. Do tego unikalne kolumny surround pracujące w trybie dipole lub bipol odpowiadające za spójne i bogate efekty dźwięku przestrzennego. Wszystkie kolumny z serii RTi obłożono naturalnym fornirem wiśniowym lub lakierowanym, czarnym dębowym. Żadnych kompromisów.

 8) ZESTAW Definitive Technology Mythos ST-L

– 33 485,00 zł 

Zestaw 5.0 oparty o topowe, półaktywne kolumny frontowe z wbudowanymi subwooferami, oraz kolumnę centralną (także półaktywną) co w praktyce daje nam system 5.3. Do tego wyjątkowe kolumny surround generujące bipolarną scenę dźwiękową w zakresie średnich tonów. Zarówno kolumny frontowe jak i efektowe wykonane zostały ze szczotkowanego aluminium stosowanego w lotnictwie wojskowym. Hi-tech, hi-end.

   Tagi

Tematy pokrewne :

» JBL BassPro Micro

Ultrakompaktowy subwoofer, który będzie odpowiedni nawet dla właścicieli niewielkich aut o ograniczonej powierzchni bagażnika? Rozwiązaniem może być najnowszy model z...

» Cabasse Jersey MC170

Francuski producent wysokiej jakości sprzętu audio – Cabasse – przedstawia najnowsze w swojej ofercie kolumny podłogowe. Tym razem to kolejny model Jersey,...

» JBL Under Armour Sport Wireless Heart Rate

JBL przestawia użytkownikom kolejne słuchawki powstałe we współpracy ze znaną – szczególnie dla sportowców – marką Under Armour. Nie są to jednak zwykłe...

» JBL Inspire 100 i Focus 100

JBL robi kolejny krok w kierunku poszerzenia oferty słuchawek sportowych. Ostatnio przedstawialiśmy serię Inspire 500, dzisiaj przychodzimy z niższym modelem tej...

» JBL Inspire 500

JBL zna noworoczne postanowienia użytkowników i wraz ze styczniem wprowadza do swojej oferty kolejne słuchawki sportowe – tym razem bezprzewodowe, dokanałowe...

» CES 2017

Na tegorocznych targach CES w Las Vegas jak zwykle nie zabrakło najważniejszych w branży producentów. Wśród nich znaleźli się między innymi Definitive Technology,...

Komentarze  

 
+4 #2 Grzegorz 2014-12-19 21:22
Polecam kino Indiana Line - bardzo ladnie wykonane glosniki w niedrogiej cenie przy takiej jakosci dzwieku.
Cytuj
 
 
-1 #1 Daniel 2013-04-02 18:15
tylko nie Jamo !!!
Cytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież