Kino domowe ranking - głośniki/kolumny do kina domowego

Drukuj PDF
+ 14
+ 1
Ranking najpopularniejszych i najlepszych zestawów kolumn/głośników do budowy kina domowego klasy hi-fi.

 

Kino domowe ranking - głośniki/kolumny do kina domowego

Autor: Redakcja RMS.pl

 

Wstęp.

W porozumieniu z działem handlowym sklepu RMS.pl Redakcja portalu informacyjnego przygotowała najpopularniejsze i najlepsze wybory zestawów kolumn do kina domowego. Poniższy wybór to efekt wieloletnich doświadczeń sprzedażowych oraz instalacyjnych, popartych informacjami zwrotnymi od usatysfakcjonowanych klientów.

 

Zestawy w kwocie do 2 500 zł:

1. Polk Audio TL1600 Blackstone - 2,499,00 zł

Polk to gigant amerykańskiego rynku - posiada tam blisko 1/4 całego rynku, co stawia go na pozycji numer 1. Nie bez powodu, małe kina od Polka biją rekordy popularności ze względu na połączenie znakomitej jakości dźwięku, świetnego wykonania, oraz małych wymiarów. W pomieszczeniu do 20 metrów kwadratowych TL1600 sprawdzi się rewelacyjnie - zarówno w kinie domowym, jak i w muzyce. System jest godny polecenia nie tylko z powodu świetnych satelit ale także z powodu znakomitej centralki i bardzo mocnego, porządnego subwoofera. A jak wiadomo, głośnik centralny i subwoofer to podstawa każdego kina domowego.

 

 

 

 

 

 

 

 

2. Polk Audio TL250 BLACKSTONE - 2199,00 zł 

TL250 to starszy brat modelu TL150. Wyposażony w przewymiarowane kolumny o większych przetwornikach pozwoli skutecznie nagłośnić nawet 30 metrów kwadratowych. W całości podwieszany na ścianach system pozwala na bardzo wygodne zagospodarowanie przestrzeni życiowej w każdym salonie. Jego skuteczność możemy z powodzeniem przyrównać do tanich zestawów podłogowych. To wszystko dzięki sprytnym patentom Polk Audio, które operują odpowiednimi wygłuszeniami i kształtem obudowy oraz unikalnym technologiom budowy przetworników, które pracują na tzw "głębokim wychyle", co pozwala im generować ciśnienie zbliżone do dużo większych przetworników. Także tutaj zalecamy dokupienie subwoofera Polk w celu uzyskania końcowego rezultatu. Dostępne w bieli lub w czerni.

 

 

3. M-Audio HCS-9950 - 1 399,00 zł

M-Audio to niemiecki producent budżetowych kin domowych, który do perfekcji opanował trudną sztukę godzenia zadowalającej jakości przy niskiej cenie. Wielką zaletą kolumn z systemu HCS-9950 jest łagodnie brzmiący głośnik wysokotonowy, który jednocześnie zachowuje wysoki, jak na swoją cenę, poziom selektywności. Dodajmy do tego przedni bas refleks, który pozwala na ustawienie kina domowego nawet w trudnych akustycznie pomieszczeniach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jamo S626 HCS kino domowe


 


4) Jamo S626 HCS3
– 1 999,00 zł

Nowe wydanie nieśmiertelnego zestawu duńskiej marki często wymieniany jest w rozmaitych rankingach omawianego segmentu cenowego – stąd też często jest polecany na forach internetowych. Świetne wykonanie, niezła jakość dźwięku, monumentalny wygląd to cechy, dzięki którym Jamo niezmiennie od kilku dobrych lat kusi potencjalnych klientów, którzy często nie oczekują bardzo wysokiej klasy jakości Hi-Fi.

 

 

  

 

Zestawy w kwocie do 4 000 zł:

Melodika BL 420S

1) Melodika BL 420S – 4 185,00 zł

System kina domowego oparty na znakomitych podłogówkach BL40, znanych dawniej jako Roth OLi 40 uzupełniony o kolumnę centralną BLC 20 oraz nowość - bipolarne surroundy BLS20. Dzięki wysokiej skuteczności sprawdzą się nawet z prostymi amplitunerami kina domowego.


Przewaga zestawu Melodiki wynika między innymi z zastosowania kolumn BLS20 - jedyne w tej cenie w technologii bipolarnego rozpraszania dźwięku. Zapewnia to nieporównywalnie lepszą jakość pola dźwiękowego surround, które to jest fundamentem dźwięku w każdym kinie domowym.


Indiana Line Nota 555

 

2) Indiana Line 5.0 Nota 555 – 2 399,00 zł

Zestaw włoskiego producenta, mimo niewielkich rozmiarów, charakteryzuje się niezwykłym potencjałem w niskich częstotliwościach. Oczywiście nie jest to bas wylewający się na słuchacza, lecz konturowy i punktowy. Uwydatnia się również wówczas gdy ma on być faktycznie słyszalny – nie zauważymy w tym zestawieniu niekontrolowanego, ciągłego dudnienia.

Dodatkowym atutem jest wyjątkowa detaliczność oraz bardzo klarowne wysokie rejestry. Zestaw bazujący na kolumnach podłogowych Indiana Line Nota 550 na froncie brzmi bardzo dobrze i wyprzedza jakąkolwiek konkurencję w opisywanym segmencie cenowym.

 

 

Monitor Audio MR


 

3) Monitor Audio MR (MR4+MR2+MR Center) – 3270,00 zł

Monitor Audio to jedne z najlepszych kolumn dla początkujących audiofilów i melomanów - grają przyjaźnie, mocno, ich dźwięk łatwo wpada w ucho. Seria MR dodatkowo oferuje bardzo dobrą jakość wykonania, i mocny bas, który według pomiarów sięga aż 33Hz, co pozwala pokusić się o kino domowe bez subwoofera. Przynajmniej na początek.

 

 

 

Melodika kino domowe

 

 4) Melodika BL310 (BL30, BLC20, BL10)
– 2 895,00 zł

Super kompaktowe kino domowe z popisowym produktem Melodika BL30, kolumnami frontowymi, które zajmują raptem 20x25cm kwadratowego powierzchni podłogi. Przy czym grają pełnym basem do 45Hz, co jest wynikiem na poziomie kolumn dwukrotnie droższych. Dodajmy do tego potężny głośnik centralny, który przetwarza wokale, a więc esencję kina domowego i kolumny surround z uchwytami do powieszenia w komplecie. Do tego firmowe kable Melodika z dodatkową żyłą basową i mamy zestaw kina, którego praktycznie nie widać - a za to jak słychać!

 

 

 

 

 

 

Zestawy do kwoty około 5000-6000zł

1) Polk Audio TSx 330HC 5.0 - 5 385, 00 zł

Potężny zestaw kolumn, którego potęga ciśnienia akustycznego połączona z ciepłym, klarownym i łagodnym dźwiękiem powali na kolana miłośników efektów kina domowego, jak i muzyki stereo. O tym, że Polk Audio rozumie jak działa kino domowe świadczą rozmiary głośników oraz budowa kolumny centralnej. Dwa potężne przetworniki, każdy po 16.5cm to liczba i rozmiar jakie zazwyczaj widzimy w kolumnach podłogowych! Praktycznie każdy inny producent w tej cenie oferuje w kolumnie centralnej mniejszy zestaw głośników 2x13cm lub gorzej. Polk Audio nie jest skłonny do takich oszczędności. Kina domowe na tak dużych centralkach kosztują zazwyczaj 8000zł. Polk Audio TSx 330HZ 5.0 to okazja jedyna w swoim rodzaju. W dodatku sprawdzona przez miliony klientów w USA.


2) Definitive Technology ProCinema 800 – 5 780,00 zł

Najlepszy i największy producent kin domowych klasy premium w USA oferuje znakomite systemy satelitarne oparte o przetworniki znane z topowej serii Mythos, której jedna kolumna kosztuje tyle ile cały zestaw ProCinema. To się nazywa okazja - tak też prezentuje się na żywo system kina domowego ProCinema - i dokładnie tak gra. ProCinema 800 to system "środkowy" - DT oferuje tańszy ProCinema 600 za mniej niż 4.000zł dedykowany do pomieszczeń do 20m kw oraz ProCinema 1000 do pomieszczeń powyżej 30m kw. ProCinema to synonim high tech wśród kin domowych na całym świecie - nigdzie indziej powiedzenie "podaruj sobie odrobinę luksusu" nie pasuje bardziej niż tutaj.

 

 

 

 

 

 

 

 

Zestawy do kwoty około 7 000 zł

Definitive Technology BP61) Definitive Technology 5.0 (BP6, CS-8040HD, ProMonitor 800) – 7 080,00 zł

Unikalna konstrukcja kolumn frontowych – bipolar, oraz kolumny centralnej (i surroundów) z pasywną membraną basową, gwarantuje najwyższą jakość w kinie domowy oraz w torze stereo. Wyjątkowo głęboki i precyzyjny bas oraz znacznie szersza scena dzięki większej liczbie odbić dźwięku generowana przez system bipolarny w kolumnach BP6 to gwarancja udanego seansu filmowego. Zestaw Definitive generuje niepowtarzalną jakość dźwięku, która zadowoli w równym stopniu kinomana jak i audiofila.

 

 

 

 

Cabasse Tobago kino domowe

 

 


2) Cabasse Tobago+Socoa+Antigua Zestaw kina domowego 5.0

7 469,00 zł

Francuski Cabasse od lat prezentuję wysoką klasę w tym segmencie cenowym. Wizualnie eleganckie konstrukcje potrafią przysporzyć o ogromne zaskoczenie nawet najwytrawniejszych kinomaniaków oraz fanów stereo. Tobago charakteryzują się ciepłym i precyzyjnym basem. Set spisuje się genialnie przy koncertach jazzowych, lecz również nie brak mu pazura by zagwarantować wrażenia na wysokim poziomie przy seansie kinowym.

 

 

 

Monitor Audio BX kino domowe

 

 

3) Monitor Audio Bronze BX 5.1 (BX5+BX1+BX Centre+BXW10)

– 7 319,00 zł

Zestaw znany praktycznie każdemu potencjalnemu nabywcy kompletu kolumn w omawianym przedziale cenowym. Seria BX charakteryzuje się tym, iż gra zaznaczonymi skrajami pasma co kusi wielu klientów. Głęboko schodzące niskie rejestry zachwycają podczas seansu kinowego. Kolumny frontowe BX5 nie nagłośnią bardzo dużych pomieszczeń, ale w mniejszych pomieszczeniach są dobrym wyborem w tej cenie.

 

 

Focal Chorus 700 kino domowe

 

 

4) Focal Chorus 700 (Chorus 716, Chorus 705, Chorus CC700) Zestaw kolumn kina domowego 5.0

– 8 150,00 zł

Kolejne francuskie kolumny w rankingu potwierdzają duży potencjał tego kraju w branży audio hi-fi. Focal'e posiadają bardzo wyraziste wysokie rejestry i niesamowitą detaliczność w średnicy stąd często porywają osoby preferujące mocniejsze brzmienie. W szczególności dobrze spisują się z elektroniką Marantz.

 

 

 

 

Zestawy powyżej 10 000 zł

Definitive Technology Mythos STS1) Definitive Technology Mythos System STS Zestaw kolumn kina domowego 5.0

– 19 375,00 zł

Lider rozwiązań do kina domowego, Definitive Technology po raz kolejny pojawia się w rankingu, tym razem w najwyższym segmencie cenowym. Mythos STS to zestaw nawet nie potrzebuje odrębnego subwoofera. Dwie przednie kolumny posiadają aktywną sekcję niskotonową co sprawia, że mamy do czynienia z systemem 5.2. Efektowe kolumny dipolowe zapewniają znacznie lepszy efekt surround. Całość uzupełnia kolumna centralna posiadająca pasywną membranę basową, która wzmacnia generowane wokale. DefTech to świetna oferta dla wszystkich, którzy chcą cieszyć się dźwiękiem na najwyższym poziomie.

 

 

Paradigm Studio 100 kino domowe

 

 

2) Zestaw kina Paradigm Studio 5.0 (100 v.5+20 v.5+CC-690 v.5) – 20 297,00 zł

Jak widać producenci zza oceanu znają się na rzeczy, gdy chodzi o produkcję klasowych kompletów kina domowego. W obu przypadkach zadowolą także osoby wymagające pod względem toru stereo. Seria Studio prezentuje wyjątkową precyzję i bas.

 

 

 

Monitor Audio Silver

 


3) Monitor Audio Silver (Silver 8+Silver FX +Silver Centre+Silver W-12) 5.1
– 15 860,00 zł

Niezwykle popularny zestaw, który zdobył popularność dzięki dobremu brzmieniu. Seria Silver bazuje na mocnej stopie basowej i jasnej górze. W torze stereo kolumny mają tendencję do grania skrajami pasma. Na pochwałę zasługuje idealna stolarka. Każdy pojedynczy element zestawu kolumn prezentuje się jak piękny mebel.

 

 


JBL LS kino domowe


4) JBL LS 5.0 (JBL LS 80, JBL LS 40, JBL LS Center)
– 16 995,00 zł

Dynamiczne, potężne granie – tak można określić zestaw JBL. Przypomina nagłośnienie z sali kinowej. Bardzo bogate niskie rejestry i wyjątkowo duża ilość słyszalnych niuansów w średnich rejestrach. Jednakże z drugiej strony kolumny frontowe potrafią zagrać bardzo subtelnie i delikatnie co czynie je wyśmienitym produktem również do odsłuchów stereo. Warto jednak pamiętać, że JBL potrzebuje potężnego wzmacniacza aby pokazać pełnię możliwości.

 

 

Definitive Technology BP-8040ST System

 

 

 

 

5) Definitive Technology BP-8040ST SYSTEM – 12 690,00 zł

Bipolarny system kina domowego oparty na półaktywnych frontach BP-8040 z wbudowanymi subwooferami i membranami pasywnymi - w każdej kolumnie po jednym. W efekcie czego, dysponujemy systemem 5.2, podczas, gdy miejsce w pomieszczeniu tracimy na 5 kolumn - bez problematycznego w ustawieniu subwoofera. Ponadto kolumny frontowe wyposażono w pełny system bipolarny oparty na opatentowanej technologii Definitive Technology. Efekt to ultra-przestrzenne granie oraz wyróżnienie od magazynu The Absolute Sound. Wyższy model BP-8060ST został wybrany najlepszą kolumną do stereo w przedziale cenowym 2000-3000 USD.

 

 

6.) Sonus Faber Venere (Venere 2.5, Venere 1.5, Venere Center) - 17 360,00 zł Sonus Faber Venere
Włoskie kino domowe o niepowtarzalnym designie i genialnym brzmieniu. Sonus Faber to nie bez powodu jedna z najlepiej rozpoznawalnych marek w audiofilskim świecie - łączy w sobie najlepsze wykończenie, naturalne, bogate w barwy brzmienie i poczucie obcowania już nie z technologią a sztuką. Każdy obejrzany film, a w szczególności koncert nabierze zupełnie nowego wymiaru. Dostępne nie tylko w czerni, ale także w modnej bieli.
   Tagi

Tematy pokrewne :

» Ranking (test) kabli głośnikowych w cenie 45-79zł za metr

Poprzedni test kabli głośnikowych w cenie 3-30zł za metr pokazał potencjał i nośność tematu. Dyskusje na temat wpływu przewodów na brzmienie trwają i z...

» Co w paśmie piszczy?

Czytając recenzje sprzętu audio łatwo zauważyć, że opisując brzmienie różnych urządzeń, autorzy odnoszą się do poszczególnych części pasma częstotliwości....

» Ranking głośników zewnętrznych (outdoor, ogrodowych)

W ostatnich dniach pogoda nie sprzyjała przebywaniu na świeżym, upalnym powietrzu w ciągu dnia. Wieczorami jednak trudno o coś lepszego, niż relaks we...

» Moc głośników (kolumn) - co naprawdę oznacza?

Potężne kolumny o mocy 1000W już za 300zł! 500W basu już dziś w Twoim salonie. Nie trzeba być stałym bywalcem sklepów RTV, żeby kojarzyć takie – jakże mylne –...

» Dni otwarte Monitor Audio w sklep.RMS.pl - relacja

W ubiegłym tygodniu w salonie sklep.RMS.pl miały miejsce dni otwarte Monitor Audio. Mimo sezonu wakacyjnego, cieszyły się powodzeniem wśród miłośników dobrego...

» Stereo czy kino domowe?

Jednym z pierwszych pytań, przed jakimi stają Klienci salonów audio-video jest wybór pomiędzy zestawem stereo, a kinem domowym. Bardzo wielu klientów...

Komentarze  

 
+2 #2 Grzegorz 2014-12-19 21:22
Polecam kino Indiana Line - bardzo ladnie wykonane glosniki w niedrogiej cenie przy takiej jakosci dzwieku.
Cytuj
 
 
0 #1 Daniel 2013-04-02 18:15
tylko nie Jamo !!!
Cytuj
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież