Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Kable głośnikowe ranking (test, opinie)

Drukuj PDF
+ 20
+ 1
Ranking najpopularniejszych i najlepszych kabli głośnikowych w sklepie RMS.pl.

 

Kable głośnikowe ranking (test, opinie).

Autor: Redakcja RMS.pl

 

Wstęp.

Ranking najpopularniejszych i najlepszych kabli głośnikowych w sklepie RMS.pl. W porozumieniu z działem handlowym sklepu RMS.pl redakcja naszego serwisu przygotowała ranking najlepszych kabli na rynku. Sklep RMS.pl posiada jeden z najbogatszych asortymentów kabli i akcesorów audio/video w Polsce oraz bardzo zróżnicowaną i liczną bazę Klientów.

Zestawienie w ciekawy sposób pokazuje najczęściej wybierane i polecane przez Klientów sklepu produkty. Z naszej strony dodaliśmy opisy poszczególnych kabli, aby wskazać, z jakimi wzmacniaczami i kolumnami powinny się nalepiej sprawdzić.

 

 

www.sklep.rms.pl

 

 

Kable głośnikowe w cenie do 20 zł za metr.

Bridge BPRC225

1. Bridge BPRC225 interesujący kabel, świetnie oddający środkowe pasmo. Dobrze kontroluje bas, zaś wysokie tony przekazuje w łagodny, niedrażniący sposób. Brzmienie zyskuje na dynamice, zaś dźwięk zyskuje na przestrzeni i charakterystycznym napięciu. Dźwięk "idzie do przodu", odsuwając się od kolumn.

Specyfikacja i cena Bridge BPRC225

 

 

Melodika MDC2250

2. Melodika MDC2250 – kabel głośnikowy made in Poland. Zaawansowana konstrukcja BassCore z żyłą basową znacząco poprawia kontrolę i obfitość basu. Co więcej, aby poprawić brzmienie wysokich i średnich tonów zastosowano zróżnicowany przekrój żył, które wzajemnie ze sobą skręcono, co gwarantuje brak zakłóceń. Dlatego to znakomity wybór zarówno do kina domowego jak i stereo.

Nie dość tego, jest solidna izolacja – podwójna! Co powoduje że kabel świetnie nadaje się do instalacji, nawet w trudnych warunkach, np. na zewnątrz budynków lub pod tynkami w ścianach, bez obaw o trzeszczenie w głośnikach lub uszkodzenie sprzętu. Niezwykle uniwersalny kabel wysokiej jakości w świetnej cenie. Najlepsza propozycja w kategorii cena/jakość do 20zł.

Specyfikacja i cena Melodika MDC2250

 

 

Cordial CLS225

1. Cordial CLS225 bardzo ciekawa alternatywa dla Bandridge'a LC1259. Bardzo często kabel używany do podmiany za stare zużyte kable fabrycznie dołączane do urządzeń audio-video. Sprawdzi się także w przypadku instalacji audio o maksymalnie obniżonych wymaganiach – w szczególności dzięki wysokiej wytrzymałości napięciowej oraz solidnej izolacji. Kabel przyjemnie faworyzuje wysokie i średnie tony.

Specyfikacja i cena Cordial CLS225 

Melodika BWC2250

4. Melodika BWC2250 – prawdopodobnie najtańszy kabel na rynku wykonany w Polsce, z polskiej miedzi! Kable Black & White to odpowiedź na potrzeby posiadaczy tanich zestawów hi-fi oraz instalatorów. Obie grupy potrzebują produktów łączących w sobie niską cenę i rozsądną jakość przenoszonego sygnału audio, a także dobrą odporność na fizycznie zużycie oraz utlenianie się. 

Specyfikacja i cena BWC2250www.sklep.rms.pl

 

 

 

Kable głośnikowe w cenie 20 – 50 zł za metr.

Melodika MDC2250

1. Melodika MDC 2400 kabel wybrany przez redakcję Kinoplay.pl jako najlepszy w swojej klasie cenowej – zarówno do stereo jak i do kina domowego. Potężny 4-milimetrowy przekrój pozwala na parowanie nim bardzo mocnego wzmacniacza i kolumn – moce rzędu 200W RMS to normalka dla MDC 2400. W końcu brzmienie – bardzo muzykalne, z zaokrągloną ciepłą górą, sprężystym basem i pięknie nasyconymi wokalami. Ogromna popularność MDC 2400 jest efektem tego, że świetnie radzi sobie z maskowaniem wad tańszego sprzętu, w szczególności niedostatkiem basu, który ma miejsce, gdy dysponujemy niewydajnym prądowo wzmacniaczem i kolumnami z głośnikami o niewielkiej średnicy lub wydajności niskiego basu.

Specyfikacja i cena Melodika MDC2400

 

 


Wireworld Horizon 5

2. Wireworld Horizon 5 niezwykle neutralny brzmieniowo kabel o specyficznej taśmowej konstrukcji Flexi-Flat, z której amerykański Wireworld jest doskonale rozpoznawalny. Do tego izolacja Composilex 2 oraz miedź OFC.

Specyfikacja i cena Wireworld Horizon 5

 

 

 

Monkey Cable Concept Silverback

3. Monkey Cable Concept Silverback – jedyne w tej klasie cenowej kable, do produkcji których użyto szlachetnego kruszcu, jakim jest srebro. Pieczołowitość budowy nie ma sobie równych – plecionkę zrobiono z dokładnie 240sto drobno zaplatanych włókień srebra. Kabel zebrał znakomite noty w brytyjskim wydaniu Hi-Fi Choice depcząc po piętach dużo droższym dotychczasowym faworytom rynkowym. Jeśli szukacie najlepszego kabla w kategorii cena/jakość – oto Wasz wybór.

Specyfikacja i cena Monkey Cable Concept Silverback

 

 

 

 

Wireworld Luna

4. Wireworld Luna 16/4 – zaawansowany technologicznie kabel – głównie ze względu na niespotykaną u innych producentów konstrukcje. Symmetricoax to jedyna w swoim rodzaju konstrukcja, która zapewnia bardzo dobry zakres dynamiki dźwięku oraz jego bogactwo i różnorodność.

Specyfikacja i cena Wireworld Luna 16/4

 


www.sklep.rms.pl

 

 

 

Kable głośnikowe w cenie 50 – 70 zł za metr.

Ultralink Matrix-2

1. Ultralink Matrix-2 (MTP-12/250)Matrix to jedna z najbardziej rozpoznawalnych serii kabli głośnikowych na świecie. Wrażenie robi znakomite zrównoważenie całego pasma, bliskie idealnej neutralności. Jeśli jesteście fanami trójwymiarowej sceny dźwiękowej z idealnie położonymi instrumentami to jest to wybór idealny.

Specyfikacja i cena Ultralink Matrix-2

 

 

 

Monkey Cable Diamondback

2. Monkey Cable Clarity Diamondback – bardzo równy, uniwersalny kabel o przyjemnie zaakcentowanej górze. Diamondback jest bezpiecznym wyborem, kiedy nie do końca wiadomo, w którą stronę pójść. Z jednej strony jest bardzo neutralny, z drugiej nie ogranicza w żaden sposób dynamiki dźwięku. Delikatna charakterystyka tonalna sprawia, że nie zawyża sztucznie żadnego z pasm – pozwala rozwinąć skrzydła bez karykaturalnych podbarwień. Często wybierany przez doświadczonych audiofili bez uprzedzeń do mniej znanych marek. Wysoko oceniany przez wielu forowiczów z Audiostereo.pl. Ma bardzo dobrą naturalną przestrzeń.

Specyfikacja i cena Monkey Cable Clarity Diamondback

 


www.sklep.rms.pl

 

 

 

Kable głośnikowe w cenie 70 – 150 zł za metr.

Wireworld Solstice

1. Wireworld Solstice 6potężny i niezwykle sztywny kabel głośnikowy, często wykorzystywany do połączeń bi-wiring. Po mistrzowsku kontroluje bas i dynamikę systemu. Solidnie dociąża brzmienie – świetnie sprawdzi się w przypadku lekko grających kolumn o zbyt małym zapasie niskich rejestrów.

Specyfikacja i cena Wireworld Solstice 6

 

 

 

Chord Odyssey 2

2. Chord Odyssey 2 – kabel, który świetnie sprawdza się z miękko grającymi wzmacniaczami o łagodnej górze. Podobnie ma się sprawa z kolumnami. Odyssey 2 dodaje rozdzielczości, zwiewności, przestrzenności i głębi, wszędzie tam, gdzie jej potrzeba. Znakomity przewód w swojej cenie.

Specyfikacja i cena Chord Odyssey 2

 

 


www.sklep.rms.pl

 

 

Kable głośnikowe w cenie 150zł za metr i więcej.


Ultralink Advanced AMBI-125

1. Ultralink Advanced AMBI-125 – kabel, którego kupno często sprawia, że Klienci rezygnują z wymiany kolumn lub wzmacniacza. Poprawa jakości dźwięku jest w każdym calu wybitna.

Specyfikacja i cena Ultralink Advanced AMBI-125

 


Melodika BSC2450

2. Melodika BSC2450 – kabel o typowym dla polskiej Melodiki łagodnym, spójnym charakterze. Świetny do systemów mających tendencję do wyostrzania brzmienia. Znakomicie łączy całość pasma, tworząc z poszczególnych instrumentów cały zespół. Wykonanie to pokaz efektów branży kablarskiej. Każdy przewodnik izolowany osobno i skręcony, zaś specjalna konstrukcja przewodu rozróżnia kilka grubości żył do niskich, średnich i wysokich tonów.

Specyfikacja i cena Melodika BSC2450

 

 


3. Chord Epic Twin – kabel o niezwykle wyrównanym charakterze, który stawia na przestrzenność i timing. Oferuje znakomity bas - dociąży w niskie tony każdy system, a przy tym nie da odczuć ich nadmiaru. Zdecydowanie polecany do mniejszych podłogówek i monitorów. Obsłuży także bas w dowolnie dużej kolumnie. Do tego rewelacyjny timing i muzykalność.

Specyfikacja i cena Chord Epic Twin


www.sklep.rms.pl

   Tagi

Tematy pokrewne :

» Polk Signature: American Hi-Fi już w Polsce

RAFKO   Dystrybucja,   wyłączny   przedstawiciel   marki   Polk   Audio,   która   jest   największym udziałowcem amerykańskiego rynku kolumn hi-fi,...

» Melodika BL40 MK II

Melodika, jeden z największych polskich producentów kabli wprowadza do sprzedaży nową wersję swojego bestsellera sprzedażowego. Melodika BL40 MKII oferuje zarówno...

» Melodika MDC2250G Gunmetal Edition: najpopularniejszy kabel w nowym limitowanym kolorze

Melodika, jeden z największych polskich producentów kabli klasy hi-fi poszerza ofertę o nowy, limitowany model – MDC2250G Gunmetal Edition. Nowy produkt...

» Melodika Brown Sugar BSC2450 - test, recenzje, opinie

Przyjemność i spokój zatytułowano kolejną recenzję kabli Melodika Brown Sugar, która tym razem ukazała się w portalu WStereo.pl. Naszym zwyczajem...

» Melodika BL30 i Denon 720AE - test, recenzja, opinie

Serwis StereoLife opublikował recenzję bardzo rozsądnie wycenionego, funkcjonalnego zestawu stereo. Świetne wykonanie, mnogość funkcji oraz żywe, energiczne...

» The best of 2015 - najlepsze produkty roku według RMS.pl

Święta za nami. Do końca bieżącego roku zostało zaledwie kilka dni. Faktycznie na przełomie grudnia i stycznia zmienia się niewiele. Symbolicznie – ten okres...

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież