Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Amplitunery kina domowego
Cambridge Audio 651R - amplituner audiofilski
Aktualność
+ 6
+ 0
wtorek, 18 grudnia 2012

Cambridge Audio zaprezentowało młodszego brata topowej wersji amplitunera 751R.

651R legitymuje się realną mocą 100W przy 8-ohmowych obciążeniu wszystkich 7 kanałów. To znakomity wynik i przy poborze 1400W brzmi całkiem realnie. W przypadku wielu produktów konkurencyjnych właściwie nie sposób dokonać porównania z powodu braku informacji o poborze mocy.

W sekcji dźwiękowej zastosowano przetworniki Cirrus Logic: CS43122, CS52526 oraz CS497004. Końcówki mocy napędzają transformatory toroidalne. Nie zabrakło także drugiej niezależnej strefy z dodatkowym pilotem i wyjściem na subwoofer.

W sekcji video za obróbkę obrazu odpowiada procesor Anchor Bay ABT2010, który wysyła sygnał do dwóch niezależnych wyjść HDMI 1.4A 3D.

Cena i specyfikacja Cambridge Audio 651R


 
Onkyo razem z Imagination Technologies i Pure
Aktualność
+ 7
+ 1
czwartek, 06 grudnia 2012

Onkyo poważnie myśli o technologiach, które zmienią branżę audio-video w ciągu najbliższych kilku lat.

Dlatego też amerykańsko-japońska marka wkupiła się w łaski jednego z największych producentów przewodowych i bezprzewodowych technologii przesyłu dźwięku. W zamian Onkyo będzie sprzedawało konsumencką marką Imagination Technologies, czyli Pure.

Głównym celem Onkyo jest przystosowanie sprzętu kina domowego i stereo do możliwości jakie daje cloud computing, czyli w tym konkretnym wypadku przechowywania plików na zewnętrznych serwerach z natychmiastowym dostępem.

Zobacz ofertę Onkyo w RMS.pl


 
CES 2013 Innovations: Harman bierze wszystko
Aktualność
+ 5
+ 0
wtorek, 20 listopada 2012

W tym roku aż 4 nagrody CES dla największych innowacji trafiły do produktów Harmana. To niespotykany do tej pory rekord.

Pierwsze nagrodzone urządzenie to multimedialne centrum kina domowego Harman BDS-577. Łączy w sobie odtwarzacz Blu-ray 3D, wzmacniacz kina domowego 5.1, bezprzewodowe łącze Bluetooth i Airplay oraz urządzenie streamujące audio i video. Ponadto może być kontrolowane przez aplikację smartfonową Apple lub Android.

Następnie mamy amplituner Harman Kardon AV-370, który łączy wybitną jakość dźwięku z łącznością bezprzewodową (ponownie Bluetooth i Airplay) oraz dwiema niezależnymi strefami audio. Inne nagrodzone urządzenia to: Harman Soundsticks Wireless oraz Harman BTA 10.

Cena i specyfikacja Harman Kardon AVR-370

 


 
Yamaha RX-V2073 - nawet z trzecią strefą!
Aktualność
+ 2
+ 0
wtorek, 16 października 2012

Yamaha pozytywnie zaskakuje - kolejny model z serii RX-V, czyli 2073 został wyposażony w trzy strefy audio!

Poza tym, nadchodząca Yamaha posiada dwie niezależne strefy video. Korzystanie z trzech stref jest możliwe dzięki implementacji systemu 9.2. Ponadto, producent umożliwia wypuszczenie sygnału na dwie strefy z pre-out, co przy potężnej funkcjonalności sieciowej amplitunera jest nie lada gratką.

Poza tym nowa Yamaha obiecuje dużo emocji w graniu stereo - legitymuje się mocą 140W RMS przy zniekształceniach 0.06% THD! Jak zawsze w przypadku produktów z Dalekiego Wschodu w RX-V2073 nie zabrakło potężnej ilości wodotrysków. Mamy tu więc system podbijania skompresowanego dźwięku, poprawy wokali, pracy subwoofera, czy samego systemu 3D. Nowa Yamaha to prawdziwe multimedialne i kinowe zwierze!

Naturalnie, mamy tu także upscaling do 4K oraz obsługę 3D.

Cena i specyfikacja Yamaha RX-V2073

 


 
Yamaha RX-V 1073 - lepiej niż Denon AVR-2313.
Aktualność
+ 2
+ 0
piątek, 12 października 2012

Yamaha wprowadza do sprzedaży kolejne modele z serii xx73, które będą niezależne od serii Aventage.

Idea serii xx73 jest prosta - bardzo duża funkcjonalność przy konkurencyjnej jakości dźwięku. Wyróżnikiem RX-V 1073 jest potężna funkcjonalność strefowa. W przeciwieństwie do na przykład Denona AVR-2313 Yamaha ma prawdziwą drugą strefę audio, która może także służyć do podłączenia kolumn frontowych w bi-wiringu.

Poza tym, decydując się drugą strefę w RX-V 1073 nie tracimy możliwości korzystania z kina 7.1, jak to ma miejsce u konkurencji. Mocowo jest równie dobrze - producent obiecuje realne 110W RMS w stereo. Z ciekawostek Yamaha konsekwetnie implementuje w swoich amplitunerach funkcję upscalingu video do 4K.

Ponadto RX-V1073 wyróżnia niezwykle solidna budowa. 15.1 kg na tle 10 kilogramów Denona AVR-2313 to znakomity wynik, który pokazuje, że producent nie oszczędzał na podzespołach.

Cena i specyfikacja Yamaha RX-V1073

 


 
Yamaha RX-V773 - test, recenzja, opinie.
Aktualność
+ 17
+ 0
czwartek, 11 października 2012

Digital Trends jako jeden z pierwszych serwisów przetestował nową Yamahę RX-V773.

Bardzo wysoko oceniono dźwięk, który określono jako czysty i muskularny, czyli idealny do kina domowego. W recenzji bardzo mocno podkreślono siłę Yamahy w niskich tonach - ich wypełnienie oraz obciążenie. Niemniej dobrze oceniono wysokie tony - jako mocne i błyszczące. A to gwarancja niezapomnianych wrażeń przy dźwięku trójwymiarowym.

Jeśli chodzi o charakter brzmienia, podkreślono, że RX-V773 nie jest typem wzmacniacza, który gra bez podbarwień. Yamaha ma swój charakter i nie wstydzi się tego. W zamian oferuje dźwięk pożądnie nasycony z gęstą teksturą bez rozjaśnień. W kinie pochwalono najcenniejszą w każdym amplitunerze rzecz, czyli dynamikę i szybkość przejścia dźwięku pomiędzy poszczególnymi kanałami.

Do tego dwa wyjścia HDMI i wbudowany Airplay. Aplikacje do obsługi z poziomu smartfonów z systemami Android oraz iOS. W końcu, bardzo wygodna obsługa menu. Z końcowych ciekawostek, RX-V773 legitymuje się przesyłem obrazu 4K oraz co niezwykłe upscalingiem do 4K!

Cena i specyfikacja Yamaha RX-V773

 


 


Strona 19 z 36