Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Amplitunery kina domowego
Yamaha RX-V573 - opinie, test, recenzja
Aktualność
+ 6
+ 0
środa, 23 stycznia 2013

Amerykański CNET przetestował japońską Yamahę i wystawił jej ocenę "Good", co oznacza, że to solidny sprzęt, jednak nie bez minusów.

Jeśli spojrzymy na owe minusy to trzeba przyznać, że redaktorzy CNET są mocno "czepialscy" - odjęli RX-V573 punkty za przeciętny w obsłudze pilot oraz fakt, że na rynku są amplitunery z większą ilością gniazd HDMI.

Lista zalet RX-V573 przedstawia się bardzo obiecująco. Mamy tu pełną multimedialną funkcjonalność w postaci: wbudowanej sieci z DLNA 1.5, AirPlay oraz obsługę radia internetowego. Amplituner Yamahy jest przygotowany do obsługi z poziomu smartfona - dzięki darmowym aplikacjom na iOS oraz Androida.

Gdy zagłębimy się w szczegóły warto docenić obsługę pass-through 3D w jakości 4K, czyli przepuszczanie sygnału 3D nawet przy wyłączonym amplitunerze - nie każdy sprzęt potrafi poprawnie obsłużyć tę funkcję. Do tego mamy podstawową funkcjonalność dla multiroomu - dzięki 7.1, z którego możemy zrobić 5.1 + 2 strefę.

Jeśli chodzi o jakość dźwięku to jest ona znacznie lepsza niż w przypadku tańszego RX-V473 - ba, redakcja stwierdziła, że amplituner RX-V573 nie zagrał gorzej niż sporo droższy Denon AVR-1912 (teraz znany jako AVR-1913).

Jeśli więc komuś nie przeszkadza ilość wejść HDMI w postaci czterech sztuk (dla 99% użytkowników to nie powinno stanowić problemu) to RX-V573 stanowi bardzo dobry wybór w tej cenie, a nawet wyższej - szczególnie jeśli przykładamy dużą wagę do jakości dźwięku.

 

Cena i specyfikacja Yamaha RX-V573


 
Cambridge Audio Azur 751R - olbrzym z UK
Aktualność
+ 4
+ 0
środa, 19 grudnia 2012

751R to nowokoronowany król w ofercie szacownego brytyjskiego producenta sprzętu hi-fi.

Z poborem mocy 1800W nie zadziwia moc 120W na kanał przy 8-ohmowym obciążeniu wszystkich 7 kanałów. Do tego 6 wejść HDMI, w tym jedno na panelu frontowym oraz dwie strefy audio-video z odddzielnym pilotem.

Jakby tego było mało producent dołożył wysokiej klasy wejście USB PC-Audio dla komputerów, laptopów, tabletów i telefonów, które pozwala na cyfrowy przesył muzyki w jakości nawet 24-bity/192 kHz!

W stosunku do młodszego brata 651R 751R został wyposażony w lepszy procesor video - Anchor Bay ABT2020.

Obiecująco wyglądają parametry w trybie stereo - producent obiecuje zniekształcenia na poziomie 0,05% co jest wynikiem godnym dobrego wzmacniacza stereo!

Cena i specyfikacja Cambridge Audio 751R


 
Cambridge Audio 651R - amplituner audiofilski
Aktualność
+ 6
+ 0
wtorek, 18 grudnia 2012

Cambridge Audio zaprezentowało młodszego brata topowej wersji amplitunera 751R.

651R legitymuje się realną mocą 100W przy 8-ohmowych obciążeniu wszystkich 7 kanałów. To znakomity wynik i przy poborze 1400W brzmi całkiem realnie. W przypadku wielu produktów konkurencyjnych właściwie nie sposób dokonać porównania z powodu braku informacji o poborze mocy.

W sekcji dźwiękowej zastosowano przetworniki Cirrus Logic: CS43122, CS52526 oraz CS497004. Końcówki mocy napędzają transformatory toroidalne. Nie zabrakło także drugiej niezależnej strefy z dodatkowym pilotem i wyjściem na subwoofer.

W sekcji video za obróbkę obrazu odpowiada procesor Anchor Bay ABT2010, który wysyła sygnał do dwóch niezależnych wyjść HDMI 1.4A 3D.

Cena i specyfikacja Cambridge Audio 651R


 
Onkyo razem z Imagination Technologies i Pure
Aktualność
+ 7
+ 1
czwartek, 06 grudnia 2012

Onkyo poważnie myśli o technologiach, które zmienią branżę audio-video w ciągu najbliższych kilku lat.

Dlatego też amerykańsko-japońska marka wkupiła się w łaski jednego z największych producentów przewodowych i bezprzewodowych technologii przesyłu dźwięku. W zamian Onkyo będzie sprzedawało konsumencką marką Imagination Technologies, czyli Pure.

Głównym celem Onkyo jest przystosowanie sprzętu kina domowego i stereo do możliwości jakie daje cloud computing, czyli w tym konkretnym wypadku przechowywania plików na zewnętrznych serwerach z natychmiastowym dostępem.

Zobacz ofertę Onkyo w RMS.pl


 
CES 2013 Innovations: Harman bierze wszystko
Aktualność
+ 5
+ 0
wtorek, 20 listopada 2012

W tym roku aż 4 nagrody CES dla największych innowacji trafiły do produktów Harmana. To niespotykany do tej pory rekord.

Pierwsze nagrodzone urządzenie to multimedialne centrum kina domowego Harman BDS-577. Łączy w sobie odtwarzacz Blu-ray 3D, wzmacniacz kina domowego 5.1, bezprzewodowe łącze Bluetooth i Airplay oraz urządzenie streamujące audio i video. Ponadto może być kontrolowane przez aplikację smartfonową Apple lub Android.

Następnie mamy amplituner Harman Kardon AV-370, który łączy wybitną jakość dźwięku z łącznością bezprzewodową (ponownie Bluetooth i Airplay) oraz dwiema niezależnymi strefami audio. Inne nagrodzone urządzenia to: Harman Soundsticks Wireless oraz Harman BTA 10.

Cena i specyfikacja Harman Kardon AVR-370

 


 
Yamaha RX-V2073 - nawet z trzecią strefą!
Aktualność
+ 2
+ 0
wtorek, 16 października 2012

Yamaha pozytywnie zaskakuje - kolejny model z serii RX-V, czyli 2073 został wyposażony w trzy strefy audio!

Poza tym, nadchodząca Yamaha posiada dwie niezależne strefy video. Korzystanie z trzech stref jest możliwe dzięki implementacji systemu 9.2. Ponadto, producent umożliwia wypuszczenie sygnału na dwie strefy z pre-out, co przy potężnej funkcjonalności sieciowej amplitunera jest nie lada gratką.

Poza tym nowa Yamaha obiecuje dużo emocji w graniu stereo - legitymuje się mocą 140W RMS przy zniekształceniach 0.06% THD! Jak zawsze w przypadku produktów z Dalekiego Wschodu w RX-V2073 nie zabrakło potężnej ilości wodotrysków. Mamy tu więc system podbijania skompresowanego dźwięku, poprawy wokali, pracy subwoofera, czy samego systemu 3D. Nowa Yamaha to prawdziwe multimedialne i kinowe zwierze!

Naturalnie, mamy tu także upscaling do 4K oraz obsługę 3D.

Cena i specyfikacja Yamaha RX-V2073

 


 


Strona 19 z 36