Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Amplitunery kina domowego
Yamaha RX-V773 - test, recenzja, opinie.
Aktualność
+ 17
+ 0
czwartek, 11 października 2012

Digital Trends jako jeden z pierwszych serwisów przetestował nową Yamahę RX-V773.

Bardzo wysoko oceniono dźwięk, który określono jako czysty i muskularny, czyli idealny do kina domowego. W recenzji bardzo mocno podkreślono siłę Yamahy w niskich tonach - ich wypełnienie oraz obciążenie. Niemniej dobrze oceniono wysokie tony - jako mocne i błyszczące. A to gwarancja niezapomnianych wrażeń przy dźwięku trójwymiarowym.

Jeśli chodzi o charakter brzmienia, podkreślono, że RX-V773 nie jest typem wzmacniacza, który gra bez podbarwień. Yamaha ma swój charakter i nie wstydzi się tego. W zamian oferuje dźwięk pożądnie nasycony z gęstą teksturą bez rozjaśnień. W kinie pochwalono najcenniejszą w każdym amplitunerze rzecz, czyli dynamikę i szybkość przejścia dźwięku pomiędzy poszczególnymi kanałami.

Do tego dwa wyjścia HDMI i wbudowany Airplay. Aplikacje do obsługi z poziomu smartfonów z systemami Android oraz iOS. W końcu, bardzo wygodna obsługa menu. Z końcowych ciekawostek, RX-V773 legitymuje się przesyłem obrazu 4K oraz co niezwykłe upscalingiem do 4K!

Cena i specyfikacja Yamaha RX-V773

 


 
Harman Kardon AVR-70 - najmłodszy w rodzinie.
Aktualność
+ 6
+ 10
poniedziałek, 17 września 2012

Harman rozpoczyna jesienną ofensywę produktową.

Na początek Amerykanie zaprezentowali podstawowy model AVR70, który pokazuje, że Harman nie bawi się w liftingi. Mamy do czynienia z zupełnie innym produktem niż AVR 155 czy też AVR 165. Po pierwsze Harman zdecydował się na zmiany w sekcji zasilania oraz montaż mniejszego zasilacza. Prawdopodobnie ma to związek z użyciem wydajniejszych końcówek mocy. AVR70 standardowo obsługuje sygnał 3D - dzięki złączu HDMI 1.4a. Poza tym posiada złącze USB dla multimediów.

Jak zwykle w przypadku Harmana świetnie prezentuje się design nowego amplitunera.

Cena i specyfikacja Harman Kardon AVR-70

 


 
Denon AVR-4520 - drogo, ale czy dużo lepiej?
Aktualność
+ 12
+ 1
środa, 05 września 2012

Denon w prowadzana rynek nowy topowy model AVR-4520.

Na początek Denon postawił na niecodzenne oznakowanie z 20 w nazwie, co ma wyróżniać ten model z całej gamy - w szczególności na tle multifunkcjonalnego AVR-3313.  Chociaż na papierze funkcjonalność obu modeli jest zbliżona to przy uważniejszym oglądzie odnajdziemy sporo różnic. Przede wszystkim w AVR-4520 mamy zdecydowanie większą moc a więc i inną jakość brzmienia. Odpowiada za nią solidne trafo o poborze blisko 800W. Na tle arcamowskiego trafa o mocy 1 kilowatta wygląda to całkiem konkurencyjnie. Co ciekawe, Denon obiecuje z takiego trafa 150W na każdym kanale, zaś Arcam z poboru mocy o 20% większego tylko 120W RMS na kanał.

Jest więc dużo drożej ale i dużo lepiej.

 

Cena i specyfikacja Denon AVR-4520


 
Harman Kardon AVR-170 - od 599 euro.
Aktualność
+ 8
+ 0
czwartek, 16 sierpnia 2012

Harman powoli odkrywa karty.

Nowa seria x70 będzie zaczynała się od modelu AVR-170, którego bazowym można nazywać tylko z nazwy. AVR-170 będzie mógł się pochwalić wszystkimi technologicznymi nowinkami w postaci AirPlay, Wi-Fi, streamingiem ethernet audio, DLNA oraz Bluetooth. Chociaż na papierze parametry dźwiękowe pozostają bez zmian to i tu należy spodziewać sie rewolucji - Harman zapowiada całkowicie nowy system zasilania końcówek mocy.

Na ile powyższe zapowiedzi się sprawdzą? Przekonamy się na przełomie sierpnia i września podczas berlińskich targów IFA..

Specyfikacja i cena Harman Kardon AVR-170


 
NAD T757 - kolejne wyróżnienie.
Aktualność
+ 4
+ 0
wtorek, 07 sierpnia 2012

T757 nie należy do liderów sprzedaży w Polsce, co jest sytuacją ze wszechmiar zadziwiającą.

Recenzje, jakie zbiera w zagranicznych pismach wskazują na znakomite brzmienie, niezawodność oraz prostotę obsługi. Tym razem podobne zdanie wyraziło australijskie pismo Best Buys Home Theatre. Szczególnie walory brzmieniowe najnowszego dziecka od NAD zyskały sobie wielkie pochlebstwa. Redaktorzy podkreślają, że T757 znakomicie zagrał aż z trzema różnymi zestawami kolumn, co właściwie się nie zdarza.

To pokazuje uniwersalność i potężną moc minimalistycznie wyglądającego NADa.

Cena i specyfikacja NAD T757


 
Harman Kardon AVR-270 - dwie strefy z multimediami.
Aktualność
+ 11
+ 5
piątek, 20 lipca 2012

AVR-270 to kolejna nowość w ofercie Harmana. Chociaż producent nie chwali się jeszcze oficjalnymi informacjami na temat AVR-270, wiemy, że będzie to amplituner z drugą niezależną strefą audio (tak jak AVR255 oraz AVR260). Nowością są rozbudowane funkcje multimedialne i sieciowe - w tym kompatybilność z DLNA 1.5 oraz Apple Airplay.

Specyfikacja i cena Harman Kardon AVR-270

 


 


Strona 19 z 35