Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Amplitunery kina domowego
Onkyo USA zmienia właściciela!
Aktualność
+ 0
+ 0
czwartek, 12 stycznia 2012

Gibson, amerykański gigant, producent najsłynniejszych obok Fendera gitar elektrycznych Les Paul oznajmił, że wszedł w posiadanie większościowego pakietu amerykańskiego oddziału Onkyo. Tym samym Prezes Gibsona Henry Juszkiewicz zasiadł w radzie nadzorczej centrali Onkyo. Podobny zabieg zostanie wykonany w odwrotną stronę. Juszkiewicz twierdzi, że kupno Onkyo to krok w stronę przybliżenia przeciętnym użytkownikom jakości dźwięku znanego ze sprzętu studyjnego. Przedstawiciele Onkyo z kolei twierdzą, że będą mogli skorzystać z doświadczenia i zasobów marketingowych amerykańskiego producenta gitar. Warto także dodać, że jest to kolejny zakup Gibsona w branży audio. Wcześniej Amerykanie nabyli Stanton Group wraz z markami: Stanton, Cervin-Vega oraz KRK Systems. Z gitar marki Gibson korzystają między innymi: Jimmi Page, Edge z U2, Mark Knopfler, Paul McCartney, Slash, Joe Bonamasa, Jeff Beck, James Hetfield, BB King, Lenny Kravitz, Carlos Santana, Frank Zappa, Neil Young czy też ŚP Gary Moore.

 


 
Arcam AVR360 - nowy amplituner z UK.
Aktualność
+ 0
+ 0
czwartek, 05 stycznia 2012

AVR360 to najnowszy amplituner od Arcama oparty o komponenty modelów AVR400 oraz AVR600. Bardzo dobrą wiadomością, jest fakt, że inżynierowie Arcama pozostawili na pokładzie ten sam zasilacz o mocy 1500W, co przy siedmiu końcówkach, każda po 75W oznacza, że AVR360 będzie miał zapas mocowy w postaci blisko 1000W! Gratka, dla każdego, kto ma ochotę podpiąć cztery kolumny podłogowe pod amplituner kina domowego. AVR360 poradzi sobie z radiami internetowymi, technologią 3D, czy też rozdzielczościami grubo ponad 1080p. Arcam nada się także do prostych rozwiązań multiroom - oferuje wyjścia audio dla 2 strefy, jednak tylko jedno wyjście HDMI.

 

Specyfikacja Arcam AVR360


 
Pioneer VSX-1121 - pierwsza prezentacja.
Aktualność
+ 0
+ 0
czwartek, 29 grudnia 2011

Pioneer przedstawił kolejny model z rodziny nowych amplitunerów. Tym razem jest to najstarszy, a więc najdojrzalszy przedstawiciel nowej serii VSX. VSX-1121 dysponuje mocą 110W na kanał oraz kompletem funkcji sieciowych oraz konfiguracyjnych, które pozwolą dopasować amplituner do każdego pomieszczenia. Na pokładzie odnajdziemy także komplet złącz cyfrowych, analogowych oraz sieciowych, w tym dwa USB. Jedyna wada to brak obsługi 3D - amplituner został oznaczony jako 3D Ready. Co ni mniej ni więcej oznacza, że możliwy jest update oprogramowania VSX-1121 do obsługi 3D. Chociaż producent nie zdradza, kiedy to nastąpi.

Specyfikacja Pioneera VSX-1121


 
Yamaha RX-A1010 - test, recenzja amplitunera.
Aktualność
+ 0
+ 0
środa, 21 grudnia 2011

Serwis Audioholics.com wziął na warsztat nową Yamahę RX-A1010 z serii AVENTAGE i wydał bardzo pozytywną opinię. Przede wszystkim Yamaha sprawdzi się w tym, do czego została zaprojektowana - wzmacniacza wielokanałowego. Za dźwięk multichannel zebrała maksymalną notę - Excellent, trochę mniej udanie wypadła w stereo, jednak nadal bardzo dobrze. Podobnie ma się sprawa jeśli chodzi o budowę i wykonanie oraz pomiary jakości dźwięku. Największy minus to jednak dość poważny problem - mianowicie pilot, który jest zawodny i trudny w obsłudze. Przeciętnie oceniono jakość przetwarzania obrazu video. Ocena końcowa jest jednak niezwykle wysoka - w końcu liczy się przede wszystkim jakość brzmienia. Fanom intuicyjnego sterowania polecamy dedykowane rozwiązania naszego działu instalacyjnego.

Link do testu

Specyfikacja Yamahy RX-A1010


 
NAD T757 - test, recenzja i wyróżnienie.
Aktualność
+ 0
+ 0
środa, 07 grudnia 2011

Znany magazyn Sound & Vision wziął na tapetę nowego NADa T757 ...i nagrodził go wyróżnieniem. Trudno się dziwić - redakcja stwierdziła, że 60-watowy amplituner gra w stereo niczym wysokiej klasy wzmacniacz stereo o 150W na kanał. "Punktowy bas ze znakomitą kontrolą, brzmienie gładkie, detaliczne pełne subtelności z ultra precyzyjną sceną dźwiękową." Jednym zdaniem amplituner T757 włada potężną mocą w sposób perfekcyjny i zdecydowany. Ergonomia nowego NADa również stoi na znakomitym poziomie, łatwość obsługi określono jako "idiotoodporną", trudno o lepszą rekomendację.

Cały test tutaj

Specyfikacja techniczna


 
Anthem MRX 700 przetestowany!
Aktualność
+ 0
+ 0
czwartek, 24 listopada 2011

Anthem to mało znana w Polsce marka, jednak bardzo ceniona po drugiej stronie oceanu. Stąd dziś zamieszczamy test modelu MRX 700, który ukazał sie na łamach ecoustics.com. Amplituner został bardzo wysoko oceniony za neutralność brzmienia, detaliczność oraz autentyczność dźwięku w kinie domowym. Z drugiej strony wzmacniacz wymaga dość skutecznych kolumn, za co odwdzięcza się bardzo dobrą dynamiką - także w muzyce. Najwyższą ocenę zebrało zbalansowanie kanałów, które generują niezwykle równomierne i wiarygodne środowisko dźwiękowe.

Szczegóły testu tutaj


 


Strona 19 z 28