Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Amplitunery kina domowego
Słuchawki
Artykuł
+ 0
+ 0
czwartek, 02 lutego 2012
Słuchawek używamy do odsłuchu audycji zamiast zestawów głośnikowych. Bardzo ważną rolę odgrywają w technice nagraniowej w studiach fonograficznych i rozgłośniach radiofonicznych do kontroli jakości nagrania. Bardzo dużą popularność zyskały w przenośnym sprzęcie typu "Walkman" itp.
Więcej…

 
Listwy sieciowe audio i kondycjonery sieciowe
Artykuł
[ zapisane w: Stereo -> Wzmacniacze ]
+ 0
+ 0
wtorek, 31 stycznia 2012
Nasze zestawy audio czy kina domowego są zasilane prądem przemiennym z sieci elektroenergetycznej. Wg norm w Europie domowa sieć powinna mieć nominalne napięcie 220 lub 230 V (+/-10%) i przebieg sinusoidalny o częstotliwości 50 Hz. Niestety tak nie jest. Duże obciążenie często powoduje znaczny spadek napięcia, a sinusoida nie przypomina już sinusoidy. Rozliczne urządzenia wytwarzają wiele zakłóceń, które rozprzestrzeniają się po przewodach na mniejszą lub większą odległość. Zakłócenia mogą być również wypromieniowywane w postaci fal elektromagnetycznych oddziałujących bezpośrednio na anteny odbiorników radiofonicznych i telewizyjnych lub indukujących się w przewodach sieci energetycznej.
Więcej…

 
Bi-amping - schemat podłączenia
Artykuł
[ zapisane w: Kable -> Głośnikowe ]
+ 2
+ 0
środa, 25 stycznia 2012
Wzmacniacz można łączyć z kolumnami w zasadzie tylko na dwa sposoby. Ale jeśli dodamy jedną lub dwie końcówki mocy, możliwości mamy więcej. Przedstawię tutaj osiem sposobów łączenia wzmacniacza (wzmacniaczy) z kolumnami.
Więcej…

 
Bi-wiring - czy warto?
Artykuł
[ zapisane w: Kable -> Głośnikowe ]
+ 7
+ 1
środa, 25 stycznia 2012
Wzmacniacz można łączyć z kolumnami w zasadzie tylko na dwa sposoby. Ale jeśli dodamy jedną lub dwie końcówki mocy, możliwości mamy więcej. Przedstawię tutaj osiem sposobów łączenia wzmacniacza (wzmacniaczy) z kolumnami.
Więcej…

 
Oszukany Denon AVR-1912?
Aktualność
+ 0
+ 0
środa, 18 stycznia 2012

Od pewnego czasu po forach internetowych krążą pogłoski o tym, jakoby w Polsce można było zakupić gorszą wersję amplitunera Denon AVR-1912. Dotyczy to możliwości, jakoby na terenie Polski sprzedawano wersję AVR-1912 przeznaczoną wyłącznie na rynek amerykański, która może różnić się na niekorzyść w stosunku do wersji europejskiej. Wierząc, w to, że w każdej plotce jest ziarno prawdy polecamy zakupy amplitunerów Denon tylko i wyłącznie z pewnego źródła w postacie autoryzowanego dealera. Informujemy także, że sklep RMS.pl posiada AKTUALNY certyfikat autoryzowanego sprzedawcy Denona wystawiony przez wyłącznego przedstawiciela marki Denon na terytorium Rzeczpospolitej.

Specyfikacja i cena Denon AVR-1912


 
Onkyo USA zmienia właściciela!
Aktualność
+ 0
+ 0
czwartek, 12 stycznia 2012

Gibson, amerykański gigant, producent najsłynniejszych obok Fendera gitar elektrycznych Les Paul oznajmił, że wszedł w posiadanie większościowego pakietu amerykańskiego oddziału Onkyo. Tym samym Prezes Gibsona Henry Juszkiewicz zasiadł w radzie nadzorczej centrali Onkyo. Podobny zabieg zostanie wykonany w odwrotną stronę. Juszkiewicz twierdzi, że kupno Onkyo to krok w stronę przybliżenia przeciętnym użytkownikom jakości dźwięku znanego ze sprzętu studyjnego. Przedstawiciele Onkyo z kolei twierdzą, że będą mogli skorzystać z doświadczenia i zasobów marketingowych amerykańskiego producenta gitar. Warto także dodać, że jest to kolejny zakup Gibsona w branży audio. Wcześniej Amerykanie nabyli Stanton Group wraz z markami: Stanton, Cervin-Vega oraz KRK Systems. Z gitar marki Gibson korzystają między innymi: Jimmi Page, Edge z U2, Mark Knopfler, Paul McCartney, Slash, Joe Bonamasa, Jeff Beck, James Hetfield, BB King, Lenny Kravitz, Carlos Santana, Frank Zappa, Neil Young czy też ŚP Gary Moore.

 


 


Strona 19 z 29