Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Amplitunery kina domowego
NAD T757 - kolejne wyróżnienie.
Aktualność
+ 4
+ 0
wtorek, 07 sierpnia 2012

T757 nie należy do liderów sprzedaży w Polsce, co jest sytuacją ze wszechmiar zadziwiającą.

Recenzje, jakie zbiera w zagranicznych pismach wskazują na znakomite brzmienie, niezawodność oraz prostotę obsługi. Tym razem podobne zdanie wyraziło australijskie pismo Best Buys Home Theatre. Szczególnie walory brzmieniowe najnowszego dziecka od NAD zyskały sobie wielkie pochlebstwa. Redaktorzy podkreślają, że T757 znakomicie zagrał aż z trzema różnymi zestawami kolumn, co właściwie się nie zdarza.

To pokazuje uniwersalność i potężną moc minimalistycznie wyglądającego NADa.

Cena i specyfikacja NAD T757


 
Harman Kardon AVR-270 - dwie strefy z multimediami.
Aktualność
+ 11
+ 5
piątek, 20 lipca 2012

AVR-270 to kolejna nowość w ofercie Harmana. Chociaż producent nie chwali się jeszcze oficjalnymi informacjami na temat AVR-270, wiemy, że będzie to amplituner z drugą niezależną strefą audio (tak jak AVR255 oraz AVR260). Nowością są rozbudowane funkcje multimedialne i sieciowe - w tym kompatybilność z DLNA 1.5 oraz Apple Airplay.

Specyfikacja i cena Harman Kardon AVR-270

 


 
Harman Kardon AVR-370 - wywróci rynek do góry noga...
Aktualność
+ 9
+ 1
środa, 18 lipca 2012

Harman zakończył prace nad swoimi nowymi amplitunerami z serii x70.

Na początek pojawią się AVR-170, AVR-270 oraz AVR-370. Ich premierę zapowiedzianą na berlińskiej IFIE. Po pierwsze AVR-370 otrzyma nową sekcję zasilania, co może wpłynąć na jego brzmienie. Po drugie, Harman zaimplementował dwie pełne strefy audio-video oparte na dwóch niezależnych wyjściach HDMI 1.4a z 3D. Po trzecie w końcu mamy komplet funkcji sieciowych. Bez problemu posłuchamy radia internetowego oraz plików w jakości HD. Opcjonalnie dostaniemy także WiFi oraz Airplay.

Genialny wygląd jest już w cenie.

Specyfikacja i cena Harman Kardon AVR-370

 


 
Onkyo TX-NR5010 - amplituner kina domowego hi-end.
Aktualność
+ 8
+ 0
poniedziałek, 16 lipca 2012

Onkyo zaprezentowało swój nowy topowy model amplitunera kina domowego.

9 wejść HDMI, w tym MHL dla smartfonów, pre-out 11.4, przetworniki Burr Brown 32bity i 192 kHz, 3 strefy (w tym dwie video Full HD), pełna obsługa sieciowa plików audio: FLAC, WAV, Apple, MP3, WMA, AAC, LPCM; upscaling do 4K to tylko wybrane funkcje topowego Onkyo. Jeśli chodzi o jakość obrazu i dźwięku warto nadmienić, że TX-NR5010 został wyposażony w zasilacz toroidalny i dwa niezależne transformatory dla sekcji audio oraz video. Jakby tego było mało zadbano o jakość sygnału cyfrowego poprzez instalacje PLL (phase locked loop), która usuwa naleciałości jittera z sygnału audio.

Ponadto zastosowano zupełnie rozdzielone sekcje pre-amp oraz wzmocnienia sygnału audio. Stosunek sygnału do szumu 110 dB, zniekształcenia THD to 0.005%.

 

 


 
Marantz AV7701 - procesor kina domowego hi-end.
Aktualność
+ 5
+ 0
piątek, 06 lipca 2012

Marantz zdecydował się na odświeżenie nawet minimalnie sprzedających się krótkich serii hi-endowych.

Tym razem łupem działu zajmującego się liftingiem w holdingu Denon&Marantz padły procesory kina domowego z serii AV. Dzisiaj przedstawiamy AV7701 - wielokanałowy procesor 7.2 wzbogacony o multum funkcji sieciowych (DLNA 1.5, radia internetowe) oraz obsługę sygnału 3D i 4K. Do tego mamy dwa niezależne wyjścia HDMI oraz obsługę nośników masowych USB.

Z pewnością, AV7701 nie będzie wąskim gardłem 99% domowych kin domowych na świecie.

Specyfikacja i cena Marantz AV7701

 


 
Onkyo TX-NR1010 - cel: Arcam i NAD.
Aktualność
+ 8
+ 0
środa, 04 lipca 2012

TX-NR1010 to zapowiedź nowych hi-endowych amplitunerów od japońsko-amerykańskiego konsorcjum.

Tym razem żarty się kończa i Onkyo mierzy w produkty Arcama, NADa, jednak najbliżej mu do hi-endu Pioneera. Dlaczego? Ponieważ Onkyo stawia na wyładowanie sprzętu funkcjami dosłownie po brzegi. Ilość marketingowych nazw i ich zadęcie po prostu powala: THX Ultra2 PLplus, HQV Vida, ISF (Imaging Science Foundation), VLSC (Vector Linear Shaping Circuitry), MultiEQ XT32, WRAT (Wide Range Amplifier Technology), HCPS (High Current Power Supply) to tylko krótka dawka tego co można odkryć w specyfikacji podstawowego (sic!) modelu seri TX-NRxx10.

Poza tym, NR1010 zapowiada się na niezły amplituner 9.2. Z poborem mocy 850W, zniekształceniami THD 0,05% oraz odstępem sygnał szum na poziomie 110dB powinien okazać się naprawdę dobry dźwiękowo. Do tego nieźle wygląda funkcjonalność - dwa niezależne wyjścia HDMI i 9 wejść. Zadbano także o standardy analogowe video - wciąż tylna ściana posiada komplet złącz composite i component. Przyjemnie prezentują się także dobrze rozmieszczone gniazda głośnikowe - w dużych odstępach, co jest rzadkością, a znacząco poprawia wygodę montażu.

Czy to wystarczy, aby pobić NADa i Arcama? To pokażą odsłuchy.

 

 


 


Strona 19 z 34