jesteś tu:

Kino Domowe Amplitunery kina domowego
Onkyo TX-NR5010 - amplituner kina domowego hi-end.
Aktualność
+ 7
+ 0
poniedziałek, 16 lipca 2012

Onkyo zaprezentowało swój nowy topowy model amplitunera kina domowego.

9 wejść HDMI, w tym MHL dla smartfonów, pre-out 11.4, przetworniki Burr Brown 32bity i 192 kHz, 3 strefy (w tym dwie video Full HD), pełna obsługa sieciowa plików audio: FLAC, WAV, Apple, MP3, WMA, AAC, LPCM; upscaling do 4K to tylko wybrane funkcje topowego Onkyo. Jeśli chodzi o jakość obrazu i dźwięku warto nadmienić, że TX-NR5010 został wyposażony w zasilacz toroidalny i dwa niezależne transformatory dla sekcji audio oraz video. Jakby tego było mało zadbano o jakość sygnału cyfrowego poprzez instalacje PLL (phase locked loop), która usuwa naleciałości jittera z sygnału audio.

Ponadto zastosowano zupełnie rozdzielone sekcje pre-amp oraz wzmocnienia sygnału audio. Stosunek sygnału do szumu 110 dB, zniekształcenia THD to 0.005%.

 

 


 
Marantz AV7701 - procesor kina domowego hi-end.
Aktualność
+ 5
+ 0
piątek, 06 lipca 2012

Marantz zdecydował się na odświeżenie nawet minimalnie sprzedających się krótkich serii hi-endowych.

Tym razem łupem działu zajmującego się liftingiem w holdingu Denon&Marantz padły procesory kina domowego z serii AV. Dzisiaj przedstawiamy AV7701 - wielokanałowy procesor 7.2 wzbogacony o multum funkcji sieciowych (DLNA 1.5, radia internetowe) oraz obsługę sygnału 3D i 4K. Do tego mamy dwa niezależne wyjścia HDMI oraz obsługę nośników masowych USB.

Z pewnością, AV7701 nie będzie wąskim gardłem 99% domowych kin domowych na świecie.

Specyfikacja i cena Marantz AV7701

 


 
Onkyo TX-NR1010 - cel: Arcam i NAD.
Aktualność
+ 8
+ 0
środa, 04 lipca 2012

TX-NR1010 to zapowiedź nowych hi-endowych amplitunerów od japońsko-amerykańskiego konsorcjum.

Tym razem żarty się kończa i Onkyo mierzy w produkty Arcama, NADa, jednak najbliżej mu do hi-endu Pioneera. Dlaczego? Ponieważ Onkyo stawia na wyładowanie sprzętu funkcjami dosłownie po brzegi. Ilość marketingowych nazw i ich zadęcie po prostu powala: THX Ultra2 PLplus, HQV Vida, ISF (Imaging Science Foundation), VLSC (Vector Linear Shaping Circuitry), MultiEQ XT32, WRAT (Wide Range Amplifier Technology), HCPS (High Current Power Supply) to tylko krótka dawka tego co można odkryć w specyfikacji podstawowego (sic!) modelu seri TX-NRxx10.

Poza tym, NR1010 zapowiada się na niezły amplituner 9.2. Z poborem mocy 850W, zniekształceniami THD 0,05% oraz odstępem sygnał szum na poziomie 110dB powinien okazać się naprawdę dobry dźwiękowo. Do tego nieźle wygląda funkcjonalność - dwa niezależne wyjścia HDMI i 9 wejść. Zadbano także o standardy analogowe video - wciąż tylna ściana posiada komplet złącz composite i component. Przyjemnie prezentują się także dobrze rozmieszczone gniazda głośnikowe - w dużych odstępach, co jest rzadkością, a znacząco poprawia wygodę montażu.

Czy to wystarczy, aby pobić NADa i Arcama? To pokażą odsłuchy.

 

 


 
Marantz SR6007 - multiamplituner.
Aktualność
+ 5
+ 0
czwartek, 21 czerwca 2012

SR6007 - multiamplituner. Multifunkcyjny, multistrefowy w końcu multimedialny - oto nowy Marantz SR6007. Czasami brak zmian to dobra informacja - tyle można własnie powiedzieć o SR6007, który zdaje się być wierną kopią SR6006 uzupełnioną o nowe oprogramowanie zdolne np do lepszej współpracy z handheldami Apple lub sygnałem 4K. Mamy więc na pokładzie w dalszym ciągu porządny zasilacz 650W, pełny pre-out obejmujący dwa subwoofery oraz streaming audio. Chociaż na papierze nie wygląda to wcale bardzo okazale w tej cenie to jednego możemy być pewni - Marantz zagra jak rasowy wzmacniacz stereo. 12 audiofilskich kilogramów kina domowego - to najlepsza rekomendacja dla Marantza.

Cena i specyfikacja Marantz SR6007


 
Yamaha RX-A720 - wejściowy Aventage.
Aktualność
+ 4
+ 0
wtorek, 19 czerwca 2012

Yamaha nie ugina się przed ofensywą produktową holdingu Denon&Marantz - dowodem jest rozmnożenie amplitunerów ze średniej półki.

Obok nowego RX-V773WA i RX-V673 w ofercie pojawi się trzeci model RX-A720 - najtańszy z serii Aventage. Ceny tych trzech amplitunerów będą oscylować w granicach ok 3.000zł, co może sprawić spory ból głowy wszystkim Yamahofilom. RX-A720 posiada tylko jedno wyjście HDMI 1.4a (RX-V773WA ma już dwa), dysponuje też nominalnie niższą mocą od teoretycznie gorszego kuzyna. Z drugiej strony RX-A720 można obsługiwać z poziomu przeglądarki internetowej. W obu przypadkach mamy pełną obsługe funkcji sieciowych i streamingu oraz przetwarzanie sygnału 4K.

Być może większe różnice zaobserwujemy w brzmieniu samych amplitunerów.

Cena i specyfikacja Yamaha RX-A720


 
Yamaha RX-A1020 - będzie drogo?
Aktualność
+ 5
+ 0
czwartek, 14 czerwca 2012

Yamaha pochwaliła się nowymi amplitunerami z serii Avantage.

Dziś opowiemy nieco o następcy popularnego i bardzo udanego amplitunera RX-A1010. Trzeba tu mówić raczej o faceliftingu niż o całkowicie nowej konstrukcji. Dodano między innymi opcję przepuszczania i skalowania obrazu 4K. RX-A1020 nadal będzie posiadało ciekawostkę znaną z poprzedniej serii Avantage - sterowanie z poziomu przeglądarki internetowej. Znajdziemy tu także absolutny komplet funkcji sieciowych oraz streaming audio-video - RX-A1020 może w pełni zastąpić sieciowy odtwarzacz audio.

Ponadto nowy model nadal dysponuje dwoma wyjściami HDMI, co na tle 3 wyjść z Denona AVR-3313 nie robi wrażenia. Nie pokuszono się także o dodanie wejścia gramofonowego. Z drugiej strony, trudno zarzucić aktualnemu modelowi jakiś braków w kwestii jakości dźwięku, zaś parametry jego następcy wyglądają jeszcze lepiej.

Prawdziwie audiofilski amplituner? Posłuchamy - zobaczymy.

Cena i specyfikacja Yamaha RX-A1020

 


 


Strona 19 z 34