Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

jesteś tu:

Kino Domowe Amplitunery kina domowego
NAD T-777 - potęga hi-endu
Aktualność
+ 0
+ 0
poniedziałek, 02 kwietnia 2012

NAD wypuszcza kolejny hi-endowy amplituner. Tym razem będzie to 7.2 o mocy 80W na kanał. Wszystkim tym, którzy uważają, że to mało informujemy, że NAD mierzy moc obciążając wszystkie kanały jednocześnie na maksimum możliwości. W trybie, w którym inni producenci mierzą moc swoich amplitunerów NAD legitymuje się zabójczą mocą 260W! T777 jest w stanie ogarnąć aż cztery stref audio. Z drugiej strony, posiada jedynie dwa wyjścia HDMI, co ogranicza nieco jego możliwości w zastosowaniu audio-video. NAD stawia więc na typowy amplituner do audio, stąd też zapewne pełny preout 5.2.

 

Specyfikacja i cena NAD T777

 


 
Marantz SR 6006 - test, recenzja, opinie.
Aktualność
+ 1
+ 0
czwartek, 29 marca 2012

Digital Trends przetestowało i zarekomendowało kupno amplitunera kina domowego Marantz SR6006. Lista zalet jest długa - przede wszystkim to kolejny wzmacniacz, który kontynnuje szkołę brzmienia znaną z innych urządzeń Marantza. SR6006 porównano do jego poprzednika SR6005 i trzeba przyznać, że aktualny model wypadł znakomicie. Nie uszczknięto absolutnie nic ze znakomitego brzmienia znanego już z SR6004, ale dodano przy tym szereg funkcji multimedialnych i nie tylko. Na szczególną uwagę zasługuje świetne wejście phono, które generuje brzmienie porównywalne do tego, które znamy z modelu stereo PM6004. Trudno o lepszą rekomendację. Redakcja pokusiła się także o przetestowanie funkcji sieciowych, które wypadły umiarkowanie pozytywnie. Pochwalono czytelny interfejs, który w przypadku DLNA działa mało wydajnie, a w przypadku AirPlay notorycznie miał problemy z prawidłowym działaniem. Niestety streaming plików przez DLNA nie obejmuje FLACów.

 

Specyfikacja i cena Marantz SR6006

 


 
Pioneer VSX-822 - cięcia na całej linii.
Aktualność
+ 0
+ 0
środa, 28 marca 2012

VSX-822 wnosi kilka istotnych zmian w stosunku do swojego poprzednika - VSX-821. Poza standardowym dołożeniem kilku watów papierowej mocy producent wyrzucił stare analogowe wejścia video i dołożył 5 wejście HDMI. Odchudzono także ilość wejśc cyfrowych - utrącono jedno optyczne, oraz ilość wejśc analogowych z 6 na 3. Ale i to nie wystarczyło - pozostawiono tylko jedno wyjście pre-out. Na otarcie łez Pioneer dołożył bogatą funkcjonalność multimedialną - VSX-822 obsługuje nawet gęste pliki audio: Apple Lossless, WAV oraz FLAC w 24bitach! Niezbyt obiecująco wygląda obsługa 3D - producent twierdzi, że 822 legitymuje się enigmatycznym 3D Ready. Wpraktyce oznacza to, że być może producent udostępni oprogramowanie od obsługi przetwarzania obrazu 3D.

 

Specyfikacja i cena Pioneer VSX-822

 


 
Pioneer VSX-522 - szczypta multimediów.
Aktualność
+ 0
+ 0
poniedziałek, 26 marca 2012

VSX522 to delikatnie odświeżona wersja VSX-521. Nie jest z nim źle, ale powodów do wprowadzania nowej wersji nie ma zbyt wiele. Przede wszystkim VSX 522 doczekał się obsługi plików audio z gniazda USB - mp3, WMA, ACC. Delikatnie zmieniono parametry końcówek mocy - niestety nie poprawiono zniekształceń czy też stosunku sygnału do szumu. Podniesiono nieco moc i tyle. Zostawiono za to zasilacz o słusznej mocy 415W co daje uzasadnione nadzieje na sporo hałasu w kinie domowym. .

 

Specyfikacja i cena Pioneer VSX 522

 


 
Yamaha RX-V373 - Ob novi.
Aktualność
+ 0
+ 0
czwartek, 22 marca 2012

Nowe modele amplitunerów Yamahy na horyzoncie - nowe rozdanie otwiera RX-V373

Z nowinek odnajdziemy w amplitunerze RX-V373: wejście USB dla handheldów Apple, tryb Eco Mode, przesyłanie sygnału 4K, adaptacyjne DRC, HDMI CEC oraz menu ekranowe.

 

Specyfikacja i cena Yamahy RX-V 373

 


 
Dolby True HD, DTS HD Master Audio - Kodeki Blu-ray
Artykuł
+ 7
+ 0
poniedziałek, 20 lutego 2012
Zwykle w systemie kina domowego dekodowanie zapisanej ścieżki dźwiękowej przejmuje wzmacniacz lub amplituner, chociaż bywa że dekodery dźwięku dookólnego wbudowane są w odtwarzacz   Blu-ray/DVD lub sieciowy HDD.

Więcej…

 


Strona 19 z 31